Меню

Графік роботи

понеділок-п’ятниця
з 9-30 до 17-00

Гільдія проектувальників у будівництві повідомляє про прийняття нових нормативно-правових актів у сфері містобудування:

1. Постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2020 № 1340 затверджено Положення про Державну інспекцію архітектури та містобудування України.

Публікуємо витяг із цього Положення:

… 4. ДІАМ відповідно до покладених на неї завдань:

1) узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до її компетенції, розробляє пропозиції щодо вдосконалення законодавчих актів, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правових актів Мінрегіону і в установленому порядку подає їх Міністру;

2) проводить перевірки:

        відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт вимогам будівельних норм, стандартів і правил, затвердженим проектним вимогам, рішенням, технічним умовам, своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною та проектною документацією зйомки, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, наявності в передбачених законодавством випадках паспортів, актів і протоколів випробувань, сертифікатів та іншої документації;

        відповідності будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, що використовуються під час будівництва об’єктів, вимогам стандартів, норм і правил згідно із законодавством;

        дотримання порядку обстеження та паспортизації об’єктів, а також здійснення заходів щодо забезпечення надійності та безпеки під час їх експлуатації;

       додержання суб’єктами господарювання ліцензійних умов провадження видів господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками;

        дотримання архітекторами, інженерами-проектувальниками, експертами, іншими відповідальними виконавцями вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил, вимог щодо відповідності кваліфікаційних сертифікатів (сертифікатів) класу наслідків (відповідальності) об’єктів, що визначені кваліфікаційними вимогами для відповідної або нижчої категорії працівників;

        законності рішень у сфері містобудівної діяльності, прийнятих об’єктами нагляду;

        дотримання вимог законодавства у сфері містобудування підприємствами, що надають технічні умови щодо інженерного забезпечення об’єкта будівництва, архітекторами та іншими проектувальниками, підрядниками, експертами, експертними організаціями та відповідальними виконавцями робіт, інженерами-консультантами, власниками будівель та лінійних споруд і замовниками …

Повний текст Постанови доступний за посиланням

 

2. Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 19.11.2020 № 282 внесено зміни до Порядку внесення плати за проведення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, та її розмірів.

Згідно цих змін, Відповідальний виконавець окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури (далі – відповідальний виконавець), вносить плату за проведення професійної атестації перед проведенням іспиту в розмірі 1,5 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 01 січня поточного року

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Авторський семінар «Конструктивні рішення та будівельні матеріали у цивільних будівлях ФРН»

Шановні члени Гільдії!


У світі є багато небайдужих людей, які хочуть допомогти Україні. І йдеться не тільки про фінансову підтримку, а й про експертні знання та корисні зв’язки. ВУГІП має унікальну можливість отримати саме таку підтримку від топових фахівців будівельної галузі, що мають сучасний та визнаний світовий досвід на міжнародній арені. ВУГІП, в рамках співпраці, організовує ексклюзивну подію в онлайн форматі.


Запрошуємо Вас на авторський семінар конструктора з міжнародним досвідом Йозефа Елкіна «Конструктивні рішення та будівельні матеріали у цивільних будівлях ФРН»


Йозеф Елкін має більше 50 років досвіду роботи інженера – проектувальника як в Україні, так і в Німеччині. На даний час спікер очолює власне конструкторське бюро у Німеччині – «Ingenieurbüro für Tragwerksplanung IBE», засноване у 2002 році, яке налічує близько 1000 реалізованих проектів у Німеччині.
Від автора: «Під час розмов з колишніми колегами з України мені задають багато питань: «А як це роблять у вас?», «Що є підґрунтям для таких конструкторських рішень?» ….

Даний семінар – це відповідь на ці питання. Це розмова інженера з інженером, інженерною мовою з метою дати можливість зазирнути на «кухню» німецького проектування, показати критерії прийняття рішень, дати можливість порівняти вітчизняні методи будівництва з німецькими».

Мета семінару – надання українським проектувальникам технічної інформації про конструктивні рішення та будівельні матеріали, що застосовуються в сучасних цивільних будівлях Німеччини, аналіз їх переваг та недоліків.

Програма семінару:

Інформація розділена за темами відповідно до основних конструктивних елементів будівель, починаючи від фундаментів і закінчуючи покриттям:

1.Фундаменти:

 -найпоширеніші у цивільному будівництві Німеччини види фундаментів;

– утеплення фундаментів.

2.Забезпечення водонепроникності підземних поверхів:

-методи «чорної та білої ванн».

3.Стіни підземних поверхів:

-залізобетонні монолітні стіни;

-залізобетонні збірно-монолітні стіни;

-залізобетонні збірні стіни.

4. Конструкції стін наземних поверхів з керамічних, газобетонних та сілікатних блоків.

5.Збірно-монолітні залізобетонні перекриття та покриття на базі «філігранних плит».

6.Залізобетонні плоскі дахи:

– розрахунково-конструктивні особливості.

7. Відповіді на питання учасників семінару.

Всі розділи проілюстровані великою кількістю ескізів, таблиць та графіків, які роблять пояснення більш наочними та зрозумілими.

Дата: 25.04.2024р.

Час: 11:00

Формат: онлайн (Zoom-конференція)

Загальна тривалість семінару складає приблизно 1,5-2 години.

Мова: українська, російська

До участі у семінарі запрошуються інженери-проектувальники з усієї України, а також інші зацікавлені особи.


Участь у семінарі безкоштовна.


Особа, яка бажає взяти участь у семінарі, повинна зареєструватись, заповнивши наступну ФОРМУ.

До уваги інженерів-проектувальників!

Гільдія проектувальників у будівництві інформує, що 25 квітня – 02 травня 2024 року планується проведення іспиту для претендентів на отримання кваліфікаційного сертифіката.

Час проведення іспитів:

25 квітня 2024 року (м. Київ) – категорія “інженер-проектувальник”

26 квітня 2024 року (м. Київ) – категорія “інженер-проектувальник 2 кат.”, “інженер-проектувальник 1 кат.”

26 квітня 2024 року (м. Харків) – категорія “інженер-проектувальник”, “інженер-проектувальник 2 кат.”, “інженер-проектувальник 1 кат.”, “провідний інженер-проектувальник”

30 квітня 2024 року (м. Київ) (резервний день) – категорія “інженер-проектувальник”, “інженер-проектувальник 2 кат.”, “інженер-проектувальник 1 кат.”

02 травня 2024 року (м. Київ) категорія “провідний інженер-проектувальник”

Запрошуємо претендентів на отримання кваліфікаційного сертифіката, які пройшли відповідні курси підвищення кваліфікації, на проходження іспиту. Запис на іспит за телефоном 068-230-31-93 (Дар’я).