Меню

Графік роботи

понеділок-п’ятниця
з 9-30 до 17-00

Шановні інженери-проектувальники!

   Всеукраїнська громадська організація «Гільдія проектувальників у будівництві» (далі – ВУГіП), саморегулівна організація у сфері архітектурної діяльності, якій делеговано повноваження Мінрегіону України щодо проведення професійної атестації інженерів-проектувальників та видачі кваліфікаційних сертифікатів за відповідною кваліфікаційною категорією, повідомляє наступне.

      Стаття 17 Закону України «Про архітектурну діяльність» визначає, що для осіб, які не мають перерви в роботі за фахом понад три роки та підвищують кваліфікацію відповідно до законодавства не рідше ніж один раз на п’ять років, строк дії кваліфікаційного сертифіката не обмежується. Відповідно до Порядку проведення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, затвердженого постановою КМ України «Деякі питання професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури» від 23.05.2011 № 554, у разі перерви у роботі за фахом строком понад три роки виконавець повинен пройти професійну атестацію в установленому порядку.

     Враховуючи викладене вище та з метою здійснення в подальшому своєї професійної діяльності в якості інженера-проектувальника, Вам необхідно, зважаючи на дату останнього підвищення кваліфікації або видачі кваліфікаційного сертифіката, пройти чергове підвищення кваліфікації за обраним напрямом професійної атестації, а у разі перерви у роботі – також і повторну професійну атестацію в установленому порядку та отримати кваліфікаційний сертифікат за обраною Вами відповідною кваліфікаційною категорією.

      З метою попередження настання ситуації, яка може стати на заваді у здійснені Вашої професійної діяльності інженера-проектувальника, Вам потрібно буде пройти підвищення кваліфікації за відповідним напрямом професійної атестації та підтвердити відсутність перерви у роботі за фахом строком понад три роки. У зв’язку із цим звертаємось до Вас з проханням надсилати на електрону адресу ВУГіП office@vugip.org.ua свої пропозиції щодо змісту (наповнення актуальною тематикою) програм та тривалості проведення підвищення кваліфікації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Інформаційне повідомлення щодо періодичного (раз на 5 років) підвищення кваліфікації

УВАГА!!!

Шановні сертифіковані інженери-проектувальники.

   На виконання ст. 17 Закону України «Про архітектурну діяльність», з березня 2017 року розпочато періодичне підвищення кваліфікації інженерів-проектувальників, які повинні підвищувати свою кваліфікацію не рідше, ніж один раз на п’ять років за відповідними програмами за напрямом професійної атестації.

Для отримання детальної інформації  перейдіть  на сайт навчального центру   http://nmcp.org.ua/periodychne-pidvyschennya-kvalifikatsiji/ 

Тривалість курсів 5 днів (3 дні ЗАГАЛЬНИЙ та 2 дні СПЕЦІАЛЬНИЙ модулі). Вартість курсів 17 280 грн
Контактна особа – Ярошенко Ніна Вікторівна , тел. 099-653-08-83, 096-413-23-62, (044) 294-07-50, nmcp-kyiv@ukr.net

   Особи, що мають кваліфікаційний сертифікат, повинні здійснювати фахову діяльність у відповідності зі Стандартами професійної діяльності, затвердженими Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (лист від 11.07.2014 № 7/17-8350), та набути статус члена СРО. Внесок на вступ до СРО ВУГіП складає 500 грн, щорічний внесок – 600 грн (виходячи із місячного внеску 50 грн).

  Інформацію щодо внесків та наявності заборгованості осіб, які будуть проходити ПЕРІОДИЧНЕ (раз на 5 років) підвищення кваліфікації можна отримати  за тел. (067) 823-53-36, Єршова Олена Вікторівна.

Для проходження періодичного (раз на п’ять років) підвищення кваліфікації  необхідно перейти на сайт УЧБОВОГО ЦЕНТРУ за  посилання Періодичне підвищення кваліфікації та ЗАПОВНИТИ ФОРМУ.

Детальну інформацію щодо підвищення кваліфікації за напрямками:

– Інженерно-будівельне проектування в частині забезпечення механічного опору та стійкості;

– Інженерно-будівельне проектування в частині забезпечення безпеки життя і здоров’я людини, захисту навколишнього природнього середовища;

– Інженерно-будівельне проектування в частині забезпечення безпеки експлуатації, забезпечення захисту від шуму;

– Інженерно-будівельне проектування в частині забезпечення економії енергії;
– Інженерно-будівельне проектування в частині інженерних вишукувань;

– Інженерно-будівельне проектування в частині технології будівельного виробництва;

– Інженерно-будівельне проектування доріг

можна отримати на сайті УЧБОВОГО ЦЕНТРУ за посиланням Періодичне підвищення кваліфікації.

Детальну інформацію щодо підвищення кваліфікації  за напрямком  «Інженерно-будівельне проектування в частині КОШТОРИСНОЇ документації» можна отримати в ТОВ «НМЦ «Інпроект» : контактна особа Максим Миколайович, тел. (044) 334-75-21, ел. адреса work@inproekt.kiev.ua  03150, м. Київ, вул. Антоновича, 172, оф. 1215

   Детальну інформацію за напрямком «Інженерно-будівельне проектування в частині дотримання вимог ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ» можна отримати у ТОВ “ЕКБ “Цивільний захист”  Контактна особа Євген Олегович 093-595-95-14, ecbcivil@ukr.net

  Нагадуємо, що невиконання вимог вищезазначеного закону може бути підставою для розгляду Атестаційною архітектурно-будівельною комісією ВУГіП питання щодо внесення відповідної інформації до реєстру.

До уваги інженерів-проектувальників!

Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову від 08 квітня 2025 року № 396 “Про внесення змін до пункту 15 Порядку проведення професійної атестації виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури”. Нижче наводимо текст відповідних змін:

ЗМІНИ,
що вносяться до пункту 15 Порядку проведення професійної атестації виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури

1. В абзаці другому слова “електронного підпису” замінити словами “кваліфікованого електронного підпису”.

2. Доповнити пункт після абзацу сьомого новими абзацами такого змісту:

“У разі припинення дії кваліфікаційного сертифіката виконавець може внести інформацію про відсутність перерви в роботі за фахом понад три роки до Реєстру будівельної діяльності із накладенням кваліфікованого електронного підпису із наступним підтвердженням такої інформації замовником робіт (послуг) або роботодавцем відповідного виконавця через електронний кабінет користувача електронної системи. У разі підтвердження відсутності перерви в роботі понад три роки програмними засобами електронної системи дія такого кваліфікаційного сертифіката автоматично поновлюється із відображенням на порталі електронної системи запису про поновлення дії кваліфікаційного сертифіката.

У разі припинення дії кваліфікаційного сертифіката виконавець може подати інформацію про відсутність перерви в роботі за фахом понад три роки та документи, що підтверджують таку інформацію, Мінрозвитку або саморегулівній організації у випадках, визначених абзацами п’ятим, шостим і десятим цього пункту, через електронний кабінет користувача електронної системи та/або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою, із накладенням кваліфікованого електронного підпису. У разі підтвердження поданої інформації Мінрозвитку або саморегулівною організацією дія кваліфікаційного сертифіката поновлюється із відображенням на порталі електронної системи запису про поновлення дії кваліфікаційного сертифіката.”.

У зв’язку з цим абзаци восьмий – дванадцятий вважати відповідно абзацами десятим – чотирнадцятим.