Меню

Графік роботи

понеділок-п’ятниця
з 9-30 до 17-00

До уваги інженерів-проектувальників, які мають кваліфікаційний сертифікат без зазначення категорії, виданий до 01 січня 2016 р.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.06.2021 № 651 установлено, що виконавці, які отримали кваліфікаційний сертифікат до 1 січня 2016 р., можуть за результатами проходження професійної атестації отримати кваліфікаційний сертифікат вищої категорії за умови підтвердження досвіду виконання відповідних робіт (послуг).

Досвід виконання робіт (послуг) інженера-проектувальника за останні три роки може, зокрема, підтверджуватися його підписами на проектній документації об’єктів відповідного класу наслідків (відповідальності), що підтверджують виконання проектних робіт за напрямком професійної спеціалізації, або відповідною інформацією з Реєстру будівельної діяльності.

Обмін сертифікатів, отриманих до 1 січня 2016 р., на сертифікат вищої категорії здійснюється на безоплатній основі.

Урядом України внесено зміни до Постанови № 554, спрямовані на спрощення процедури отримання кваліфікаційних сертифікатів в умовах воєнного стану. Постанову № 554 доповнено пунктом 2-1, яким встановлено, що під час дії воєнного стану виконавці окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, які отримали кваліфікаційний сертифікат до 01.01.2016 та відповідають умовам, визначеним пунктом 2 цієї постанови, можуть отримати кваліфікаційний сертифікат вищої категорії протягом п’яти робочих днів з дня надходження до саморегулівної організації у сфері архітектурної діяльності відповідної заяви з наступним поданням необхідних документів та проведенням професійної атестації у двомісячний строк після припинення чи скасування воєнного стану.

На виконання цієї Постанови Правління СРО ВУГіП прийняло Рішення від 30.03.2022 № 8, яким затверджено спрощену процедуру отримання кваліфікаційного сертифіката вищої категорії, а також Бланк заяви про видачу кваліфікаційного сертифіката вищої категорії. Звертаємо увагу, що в разі подання заяви через Єдину державну електронну систему у сфері будівництва вона повинна бути підписана кваліфікованим електронним підписом виконавця.

Аби уникнути типових помилок при заповненні/поданні заяви про видачу кваліфікаційного сертифіката вищої категорії згідно із пунктами 2, 2-1 постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 554 «Деякі питання професійної атестації виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури», слід дотримуватись наступного:

  1. Дата, вказана у лівому верхньому куті заяви, має відповідати даті накладення на неї кваліфікованого електронного підпису.
  2. В одній заяві може бути обрана лише одна спеціалізації (вид робіт) і назва робіт.
  3. Позначка «V» або «+» проставляється у вільному квадраті (прямокутнику), а не у прямокутнику, що містить інформацію про кваліфікаційну категорію, про спеціалізацію (вид робіт) і назву робіт.
  4. Заява в електронній формі (у форматі PDF) обов’язково підписується кваліфікованим електронним підписом виконавця. Накладення такого підпису можливо здійснити через офіційний вебсайт Центрального засвідчувального органу Міністерства цифрової трансформації України (https://czo.gov.ua/sign).
  5. Підписана кваліфікованим електронним підписом виконавця заява направляється виключно через електронний кабінет користувача Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва або іншу державну інформаційну систему (скорочено – Електронна система), інтегровану з таким електронним кабінетом, користувачами якої є виконавець та СРО ВУГіП, якщо така Електронна система функціонує. Лише якщо Електронна система не функціонуватиме, то відповідна заява може бути направлена на електронну адресу СРО ВУГіП.

Зразок заповнення заяви про видачу кваліфікаційного сертифіката вищої категорії.

Розміщуємо відеодопомогу щодо заповнення заяви про видачу кваліфікаційного сертифіката вищої категорії, а також підписання її кваліфікованим електронним підписом виконавця.

При цьому зберігається можливість отримання кваліфікаційного сертифіката вищої категорії у звичайному порядку, який полягає в наступному:

Перед подачею документів на проходження професійної атестації претендентам на отримання сертифіката вищої категорії необхідно поспілкуватись з керівником відокремленого підрозділу у відповідному регіоні за місцем проживання з метою ознайомлення вас із порядком проведення професійної атестації, Стандартами професійної діяльності інженерів-проектувальників, та отримати Типову довідку і Рекомендацію, підписані керівником відокремленого підрозділу.

Оригінал пакету документів на отримання сертифіката вищої категорії виконавець подає особисто. Під час подачі документів виконавець повинен мати на руках паспорт, оригінал диплома та трудової книжки.

Пакет документів вміщує наступні складові:

Заяву про допуск до проведення професійної атестації

Зразок заповнення (натиснути):

Зразок заповнення Заяви про проведення професійної атестації

до якої додаються:

копії паспорта та реєстраційного номера облікової картки платника податків (не подаються фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному податковому органу і мають відмітку в паспорті);

засвідчені в установленому порядку копії:

– документа (документів) про вищу освіту (про здобуття ступеня бакалавра або магістра або освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) за напрямом професійної атестації відповідно до кваліфікаційних вимог;

– документів про трудову діяльність та стаж роботи за фахом;

– документів про підвищення кваліфікації протягом останніх п’яти років за відповідними програмами за напрямом професійної атестації;

– стислий (творчий) звіт про професійну діяльність та/або творчі досягнення виконавця;

Зразок заповнення (натиснути):

Зразок заповнення стислого (творчого) звіту

– інші документи, що підтверджують професійну спеціалізацію, рівень кваліфікації та знань виконавця (зокрема, державні нагороди, звання, дипломи містобудівних і архітектурних конкурсів, документи про наукові досягнення, рекомендації двох атестованих виконавців або професійної організації за відповідним напрямом).

– 2 фотокартки розміром 3*4 см.

Додаткові документи, що додаються до заяви:

– Типова довідка і Рекомендація, підписані керівником відокремленого підрозділу у відповідному регіоні за місцем проживання (відповідні бланки знаходяться у керівників відокремлених підрозділів).  Перелік керівників відокремлених підрозділів розміщено за посиланням Відокремлені підрозділи.

Копії проектів, засвідчених відповідним чином. Для підтвердження участі у розробці проектів (урахування досвіду проектування об’єктів) відповідного класу наслідків виконавець надає три-п’ять копій проектів за різні роки, завірені належним чином.

Копія проекту повинна містити наступні складові:

титульний лист проекту або розділу проекту, в розробці якого виконавець приймав безпосередню участь;

список виконавців;

декілька листів проекту (2-3 листи креслень, розрахунків і т.п.), які містять підпис виконавця, для оцінки участі виконавця у розробці даного проекту та прийнятих ним рішень;

позитивний експертний висновок щодо наданого проекту.

– копія кваліфікаційного сертифіката інженера-проектувальника;

– заява про зарахування результатів іспиту, складеного до 01.01.2016 при проходженні професійної атестації, за зразком

Засвідчення документів відбувається наступним чином. На кожному аркуші документа робиться напис “Згідно з оригіналом” або “Копія вірна”, ставиться підпис та прізвище, ініціали підписанта. Документи засвідчуються особисто виконавцем.

Членам ВУГіП, у випадку наявності заборгованості по щомісячних внесках, необхідно закрити цю заборгованість.

Подані документи будуть розглянуті Атестаційною архітектурно-будівельною комісією СРО ВУГіП і прийнято відповідне рішення.

Інформація щодо проведення підвищення кваліфікації інженерів-проектувальників за напрямом інженерно-технічних заходів цивільного захисту

Законом України від 17.02.2022 № 2081-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань цивільного захисту» введено новий напрям експертизи проектів будівництва об’єктів – інженерно-технічні заходи цивільного захисту.

Законом України від 29.07.2022 № 2486-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій» передбачається, зокрема, що проектна документація на будівництво об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належить до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, на яких постійно перебуватимуть понад 50 фізичних осіб або періодично перебуватимуть понад 100 фізичних осіб, обов’язково повинна передбачати розділ щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту.

Крім того, у розумінні підп. 9.1 п. 9, п. 16 Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів, затвердженого наказом Мінрегіону від 16.05.2011 № 45, на розділи проектної документації на будівництво об’єкта накладається електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису осіб, відповідальних за їх розроблення (безпосередніх розробників цих розділів).

З метою забезпечення виконання вказаних вище вимог чинного законодавства, рішенням Атестаційної архітектурно-будівельної комісії СРО ВУГіП (протокол від 07.03.2023 № 138) схвалено та рекомендовано до застосування програму підвищення кваліфікації інженерів-проектувальників за напрямом інженерно-технічних заходів цивільного захисту, що має назву «Інженерно-будівельне проектування в частині інженерно-технічних заходів цивільного захисту».

У звязку із цим, ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «НАУКОВО-ДОСЛІДНА ВИРОБНИЧО-ТЕХНІЧНА АГЕНЦІЯ «СТРАТЕГІЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ» спільно з ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЕКСПЕРТНО-КОНСАЛТИНГОВЕ БЮРО «ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ», які є розробниками вказаної програми, розпочинає набір слухачів на курси підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-проектувальників за напрямом інженерно-технічних заходів цивільного захисту.

Курс лекцій за програмою підвищення кваліфікації становить 38 академічних годин.

До навчання запрошуються слухачі, які мають чинний кваліфікаційний сертифікат інженера-проектувальника за однією із наступних спеціалізацій:

– Інженерно-будівельне проектування у частині забезпечення механічного опору та стійкості (МС);

– Інженерно-будівельне проектування у частині дотримання вимог пожежної безпеки (ПБ);

– Інженерно-будівельне проектування у частині забезпечення безпеки життя і здоров’я людини, захисту навколишнього природного середовища (ЕЗ).

Початок проведення курсів планується з 03 квітня 2023 року.

З переліком документів, необхідних для проходження курсів, можна ознайомитись, натиснувши на посилання:

http://strategia.gov.ua/pidvishchennya-kvalifikatsii-inzheneriv/

Контактні особи ТОВ «НДВТА «СТРАТЕГІЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ»:

– Гнатюк Альона Сергіївна;

– Кравчук Оксана Миколаївна.

Тел. 098-316-37-67; e-mail: 2008strateg@gmail.com

Контактні особи ТОВ «ЕКБ «ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ»

– Невмержицька Тетяна Миколаївна.

Тел. 093-595-95-14, e-mail: ecbcivil@ukr.net

Нижче розміщуємо зміст навчальної програми «Інженерно-будівельне проектування в частині інженерно-технічних заходів цивільного захисту».

ШифрНайменування розділу дисципліни, темаГодини
1СМ-1Вимоги нормативно-правових актів з інженерного захисту населення та територій. Загальні положення щодо реалізації інженерно-технічних заходів цивільного захисту2
2СМ-2Основні заходи з інженерного захисту територій. Інженерно-технічні заходи цивільного захисту: зонування територій за вимогами ІТЗ ЦЗ2
3СМ-3Проектування інженерно-технічних заходів цивільного захисту у складі містобудівної документації. Вимоги до розділу ІТЗ ЦЗ у складі містобудівної документації2
4СМ-4Проектування інженерно-технічних заходів цивільного захисту у складі проектної документації. Вимоги до розділу ІТЗ ЦЗ у складі проектної документації2
5СМ-5Особливості врахування заходів із захисту населення і територій під час планування та забудови територій, а також створення об’єктів будівництва. Частина 1. Організація укриття населення у фонді захисних споруд цивільного захисту. Створення такого фонду Захисні споруди. Вимоги до проектної документації1
6СМ-6Проектування  захисних споруд цивільного захисту, їх використання у мирний час для господарчих, культурних та побутових потреб, обмеження, пов’язані з їх використанням. Вимоги до проектування  споруд подвійного призначення3
7СМ-7Порядок та особливості обстеження будівель та споруд різного призначення при їх пристосування під цілі ІТЗ1
8СМ-8Міцність і стійкість будівель, споруд, конструкцій1
9СМ-9Проектування захисних споруд цивільного захисту. Обмеження, пов’язані з їх використанням у мирний час. Вимоги до проектування  споруд подвійного призначення2
10СМ-10Особливості врахування заходів із захисту населення і територій під час планування та забудови територій, а також створення об’єктів будівництва. Частина 2. Інші заходи цивільного захисту населення і територій2
11СМ-11Автоматизовані системи раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення1
12СМ-12Особливості врахування заходів із захисту населення і територій під час планування та забудови територій, а також створення об’єктів будівництва. Частина 3. Особливості створення об’єктів будівництва різного призначення, а також пов’язані з цим обмеження1
13СМ-13Особливості врахування заходів із захисту населення і територій під час планування та забудови територій, а також створення об’єктів будівництва. Частина 4. Особливості створення об’єктів будівництва різного призначення, а також пов’язані з цим обмеження1
14СМ-14Аналіз та оцінка параметрів техногенних небезпек об’єктів2
15СМ-15Реалізація параметричного методу нормування у будівництві під час розробки розділів проектів та оцінці відповідності будівель, споруд, територій2+2
16СМ-16Добровільна пожежна охорона в системі цивільного захисту1
17СМ-17Прогресуюче (непропорційне) обвалення конструкцій будівель і споруд2
18СМ-18Прогресуюче руйнування будівель та споруд при імпульсних впливах.2
19СМ-19Особливості врахування заходів із захисту населення і територій при проектуванні та будівництві будівель та транспортних споруд2
20СМ-20Будівництво та прийняття в експлуатацію об’єктів цивільного захисту. Авторський нагляд за будівництвом, ведення виконавчої документації та контроль якості робіт2
21СМ-21Питання, відповіді2
  Всього38

До уваги інженерів-проектувальників!

Гільдія проектувальників у будівництві інформує, що 03-06 квітня 2023 року планується проведення іспиту для претендентів на отримання кваліфікаційного сертифіката.

Час проведення іспитів:

03 квітня 2023 року (м. Харків) – категорія “інженер-проектувальник”, “інженер-проектувальник 2 кат.”, “інженер-проектувальник 1 кат.”, “провідний інженер-проектувальник”

04 квітня 2023 року (м. Київ) – категорія “інженер-проектувальник”, “інженер-проектувальник 2 кат.”, “інженер-проектувальник 1 кат.”

05 квітня 2023 року (м. Київ) категорія “інженер-проектувальник”, “інженер-проектувальник 2 кат.”, “інженер-проектувальник 1 кат.”

06 квітня 2023 року (м. Київ) категорія “провідний інженер-проектувальник”

Запрошуємо претендентів на отримання кваліфікаційного сертифіката, які пройшли відповідні курси підвищення кваліфікації, на проходження іспиту. Запис на іспит за телефоном 068-230-31-93 (Дар’я).