Меню

Графік роботи

понеділок-п’ятниця
з 9-30 до 17-00

Адаптація української будівельної галузі до міжнародних стандартів, використання зарубіжного досвіду та залучення до проектних робіт в Україні іноземних фахівців спонукало їх до отримання українського кваліфікаційного сертифіката інженера-проектувальника.

На фото Крішна Прасад Каястха (крайній зліва) під час складання іспиту.

Нещодавно в Україні пройшов курс підготовки та здав іспит громадянин Непалу Крішна Прасад Каястха. Після закінчення з відзнакою у 1977 році будівельного університету Трібхуван у Катманду він працював викладачем кафедри цивільного будівництва цього ж університету, молодшим науковим співробітником гідравлічного відділу факультету гідротехнічного будівництва Білоруського політехнічного інституту, аспірантом. Займався розробкою гідравлічних, математичних та електронних моделей для будівництва водних свердловин, у 1988 році здобув ступінь кандидата технічних наук. 

У 2002 – 2007 роках працював в Україні представником та консультантом з питань будівництва, у 2007 – 2014 роках знову в Непалі проектував і будував зрошувальні канали, водоскиди та інші гідротехнічні об’єкти. Терасні технології зрошувального землеробства в гірських районах Непалу постійно вимагають від проектантів прийняття нестандартних рішень, а тому глибоких знань і широкого професійного кругозору. 

На цей час Крішна Прасад Каястха працює в Україні в міжнародному відділі Київського національного університету будівництва і архітектури, входить до складу гідротехнічної комісії, яка займається питаннями розробки програм гідротехнічного будівництва, а також створення учбових програм.  Він прекрасно знає і високо цінує гідротехнічний потенціал України, досвід українських проектантів в галузі створення  гідротехнічних та іригаційних систем і особливо перспективи реконструкції існуючих гідроелектростанцій на малих та середніх річках.

За період існування Атестаційної архітектурно-будівельної комісії український кваліфікаційний сертифікат проектувальника у будівництві отримали іноземні спеціалісти з Білорусії, Вірменії, Росії, Сербії, Туреччини та Франції.

Водночас Гільдія проектувальників вивчає питання щодо можливості отримання українськими інженерами-проектувальниками міжнародних сертифікатів, зокрема паспорту інженера Європейської федерації інженерних асоціацій (FEANI).

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Інформаційне повідомлення щодо періодичного (раз на 5 років) підвищення кваліфікації

УВАГА!!!

Шановні сертифіковані інженери-проектувальники.

   На виконання ст. 17 Закону України «Про архітектурну діяльність», з березня 2017 року розпочато періодичне підвищення кваліфікації інженерів-проектувальників, які повинні підвищувати свою кваліфікацію не рідше, ніж один раз на п’ять років за відповідними програмами за напрямом професійної атестації.

Для отримання детальної інформації  перейдіть  на сайт навчального центру   http://nmcp.org.ua/periodychne-pidvyschennya-kvalifikatsiji/ 

Тривалість курсів 5 днів (3 дні ЗАГАЛЬНИЙ та 2 дні СПЕЦІАЛЬНИЙ модулі). Вартість курсів 17 280 грн
Контактна особа – Ярошенко Ніна Вікторівна , тел. 099-653-08-83, 096-413-23-62, (044) 294-07-50, nmcp-kyiv@ukr.net

   Особи, що мають кваліфікаційний сертифікат, повинні здійснювати фахову діяльність у відповідності зі Стандартами професійної діяльності, затвердженими Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (лист від 11.07.2014 № 7/17-8350), та набути статус члена СРО. Внесок на вступ до СРО ВУГіП складає 500 грн, щорічний внесок – 600 грн (виходячи із місячного внеску 50 грн).

  Інформацію щодо внесків та наявності заборгованості осіб, які будуть проходити ПЕРІОДИЧНЕ (раз на 5 років) підвищення кваліфікації можна отримати  за тел. (067) 823-53-36, Єршова Олена Вікторівна.

Для проходження періодичного (раз на п’ять років) підвищення кваліфікації  необхідно перейти на сайт УЧБОВОГО ЦЕНТРУ за  посилання Періодичне підвищення кваліфікації та ЗАПОВНИТИ ФОРМУ.

Детальну інформацію щодо підвищення кваліфікації за напрямками:

– Інженерно-будівельне проектування в частині забезпечення механічного опору та стійкості;

– Інженерно-будівельне проектування в частині забезпечення безпеки життя і здоров’я людини, захисту навколишнього природнього середовища;

– Інженерно-будівельне проектування в частині забезпечення безпеки експлуатації, забезпечення захисту від шуму;

– Інженерно-будівельне проектування в частині забезпечення економії енергії;
– Інженерно-будівельне проектування в частині інженерних вишукувань;

– Інженерно-будівельне проектування в частині технології будівельного виробництва;

– Інженерно-будівельне проектування доріг

можна отримати на сайті УЧБОВОГО ЦЕНТРУ за посиланням Періодичне підвищення кваліфікації.

Детальну інформацію щодо підвищення кваліфікації  за напрямком  «Інженерно-будівельне проектування в частині КОШТОРИСНОЇ документації» можна отримати в ТОВ «НМЦ «Інпроект» : контактна особа Максим Миколайович, тел. (044) 334-75-21, ел. адреса work@inproekt.kiev.ua  03150, м. Київ, вул. Антоновича, 172, оф. 1215

   Детальну інформацію за напрямком «Інженерно-будівельне проектування в частині дотримання вимог ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ» можна отримати у ТОВ “ЕКБ “Цивільний захист”  Контактна особа Євген Олегович 093-595-95-14, ecbcivil@ukr.net

  Нагадуємо, що невиконання вимог вищезазначеного закону може бути підставою для розгляду Атестаційною архітектурно-будівельною комісією ВУГіП питання щодо внесення відповідної інформації до реєстру.

До уваги інженерів-проектувальників!

Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову від 08 квітня 2025 року № 396 “Про внесення змін до пункту 15 Порядку проведення професійної атестації виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури”. Нижче наводимо текст відповідних змін:

ЗМІНИ,
що вносяться до пункту 15 Порядку проведення професійної атестації виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури

1. В абзаці другому слова “електронного підпису” замінити словами “кваліфікованого електронного підпису”.

2. Доповнити пункт після абзацу сьомого новими абзацами такого змісту:

“У разі припинення дії кваліфікаційного сертифіката виконавець може внести інформацію про відсутність перерви в роботі за фахом понад три роки до Реєстру будівельної діяльності із накладенням кваліфікованого електронного підпису із наступним підтвердженням такої інформації замовником робіт (послуг) або роботодавцем відповідного виконавця через електронний кабінет користувача електронної системи. У разі підтвердження відсутності перерви в роботі понад три роки програмними засобами електронної системи дія такого кваліфікаційного сертифіката автоматично поновлюється із відображенням на порталі електронної системи запису про поновлення дії кваліфікаційного сертифіката.

У разі припинення дії кваліфікаційного сертифіката виконавець може подати інформацію про відсутність перерви в роботі за фахом понад три роки та документи, що підтверджують таку інформацію, Мінрозвитку або саморегулівній організації у випадках, визначених абзацами п’ятим, шостим і десятим цього пункту, через електронний кабінет користувача електронної системи та/або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою, із накладенням кваліфікованого електронного підпису. У разі підтвердження поданої інформації Мінрозвитку або саморегулівною організацією дія кваліфікаційного сертифіката поновлюється із відображенням на порталі електронної системи запису про поновлення дії кваліфікаційного сертифіката.”.

У зв’язку з цим абзаци восьмий – дванадцятий вважати відповідно абзацами десятим – чотирнадцятим.