Меню

Графік роботи

понеділок-п’ятниця
з 9-30 до 17-00

ВУГІП – Всеукраїнська громадська організація «Гільдія проектувальників у будівництві»

Робочий орган атестаційної архітектурно-будівельної комісії

Професійна атестація відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури

Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» внесено зміни до статей 17 та 18 Закону України «Про архітектурну діяльність» в частині врегулювання питань професійної атестації виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури.

З метою реалізації зазначених положень Кабінетом Міністрів України прийнято розроблену Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України постанову Уряду від 23 травня 2011 р. № 554 «Деякі питання професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури».

Зазначеною постановою передбачено здійснення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури (далі – Виконавці), – архітекторів, інженерів-проектувальників, інженерів технічного нагляду та експертів.

Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 554 Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства доручено забезпечити приведення власних нормативно-правових актів у відповідність із цією постановою.

З цією метою розроблено такі накази Мінрегіону:

1) від 25.06.2011 № 93 «Про затвердження Положення про Атестаційну архітектурно-будівельну комісію», зареєстрований у Міністерстві юстиції за № 878/19616 від 15.07.2011;

2) від 01.09.2011 № 172 «Про затвердження Порядку внесення плати за проведення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, та її розмірів», зареєстрований у Міністерстві юстиції за № 1099/19837 від 19.09.2011;

3) від 15.12.2011 № 342 «Про затвердження форми та технічного опису бланка кваліфікаційного сертифіката відповідального виконавця окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури».

Наказом Мінрегіону від 14.10.2011 № 236 «Про Атестаційну архітектурно-будівельну комісію» затверджено її персональний склад. Атестаційна архітектурно-будівельна комісія (далі – Комісія) складається з президії та секцій з професійної атестації за відповідними напрямами. До складу президії входять: Голова, перший заступник Голови, секретар, керівники секцій, інші члени президії. Загальна кількість членів Комісії 113 осіб, у тому числі 12 членів президії.

Головою Комісії є заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Ісаєнко Дмитро Валерійович, першим заступником Голови – радник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, віце-президент Академії будівництва України Беркута Анатолій Всеволодович, секретарем Комісії – начальник відділу координації діяльності Державної архітектурно-будівельної інспекції та Атестаційної архітектурно-будівельної комісії Департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва Мінрегіону Денисюк Ігор Петрович.

Комісія поділяється на секції з професійної атестації відповідальних виконавців:

– архітекторів;
– інженерів-проектувальників;
– інженерів технічного нагляду;
– експертів.

Секції очолюють керівники, які є членами президії Комісії.

Регіональні представництва Комісії передбачені у містах Києві, Львові, Харкові та Одесі.

Установче засідання Атестаційної архітектурно-будівельної комісії відбулося 25 листопада 2011 року. На зазначеному засіданні затверджені документи, необхідні для забезпечення роботи Комісії та проведення професійної атестації, зокрема:

– Регламент Атестаційної архітектурно-будівельної комісії;

– Методичні рекомендації з визначення професійної спеціалізації, рівня кваліфікації і знань відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури;

– Порядок проведення іспиту відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, які проходять професійну атестацію.

Регламентом Комісії визначено порядок діяльності Атестаційної архітектурно-будівельної комісії, секцій Комісії, робочих органів Комісії, а також порядок розгляду питань та прийняття рішень, віднесених до їх компетенції.

Методичні рекомендації призначені для використання при визначенні (підтвердженні) професійної спеціалізації, рівня кваліфікації і знань виконавців.

Порядком проведення іспиту відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, які проходять професійну атестацію, встановлено єдині умови та правила проведення іспиту.

На установчому засіданні Комісії визначені робочі органи секцій з атестації:

архітекторів – Національна спілка архітекторів України;

експертів – Всеукраїнська громадська організація «Асоціація експертів будівельної галузі»;

інженерів-проектувальників – Всеукраїнська громадська організація «Гільдія проектувальників у будівництві»;

інженерів технічного нагляду – громадська організація «Гільдія інженерів технічного нагляду за будівництвом об’єктів архітектури».

З метою оптимізації окремих процедурних питань президією Комісії затверджено типову форму заяви про проведення професійної атестації та стислого звіту про професійну діяльність відповідальних виконавців.

Законодавством передбачена обов’язкова наявність кваліфікаційних сертифікатів з 1 червня 2012 року.

Запровадження сертифікації фахівців обумовлене необхідністю персоніфікації та підвищення рівня відповідальності виконавців робіт, від яких залежить забезпечення стійкості, надійності та міцності будівель і споруд. Фахівець, що має кваліфікаційний сертифікат, стає відповідальним виконавцем – самостійним суб’єктом будівельного ринку.

Контактна інформація:

секретар Комісії – Денисюк Ігор Петрович, відділ координації діяльності Держархбудінспекції та Атестаційної архітектурно-будівельної комісії Департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва Мінрегіону (050) 718-17-49, (067) 889-79-17;

секретар секції з професійної атестації архітекторів – Костенко Ірина Григорівна (095) 629-89-87;

секретар секції з професійної атестації інженерів-проектувальників – Потіха Володимир Михайлович (050) 386-77-57;

секретар секції з професійної атестації інженерів технічного нагляду – Лебедівський Валерій Анатолійович (044) 550-94-90;

секретар секції з професійної атестації експертів – Власенко Ігор Миколайович (096) 316-37-73.

Робочі органи секцій з атестації:

архітекторів – Національна спілка архітекторів України (044) 279-63-57;

експертів – Всеукраїнська громадська організація «Асоціація експертів будівельної галузі» (044) 229-71-28;

інженерів-проектувальників – Всеукраїнська громадська організація «Гільдія проектувальників у будівництві» (044) 248-88-42, (044) 249-34-65;

інженерів технічного нагляду – громадська організація «Гільдія інженерів технічного нагляду за будівництвом об’єктів архітектури» (044) 550-94-90.

До відома інженерів-проектувальників!

Листом Міністерства розвитку громад та територій України від 17.12.2024 № 23815/28/10-24 погоджено зміни до Порядку реалізації делегованого повноваження щодо проведення професійної атестації інженерів-проектувальників, які були прийняті рішеннями Правління ВУГіП від 29.11.2024 № 8 та від 11.12.2024 № 9.

СРО ВУГіП звертає увагу на те, що вказані зміни спрямовані на реалізацію вимог постанови Кабінету Міністрів України від 19.01.2024 № 62 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. № 554 і від 23 червня 2021 р. № 681» (далі – Постанова № 681).

Серед іншого, Постанова № 681 регулює питання внесення до Реєстру будівельної діяльності інформації про відсутність у виконавців (інженерів-проектувальників) перерви у роботі за фахом строком понад три.

У новій редакції Порядку реалізації делегованого повноваження щодо проведення професійної атестації інженерів-проектувальників, яку розміщено на цьому вебсайті за посиланням, питанням внесення до Реєстру будівельної діяльності інформації про відсутність перерви у роботі за фахом строком понад три відведені:

  1. стаття 16. Особливості реалізації делегованого повноваження щодо виконавця, строк дії кваліфікаційного сертифіката якого припинено;
  2. стаття 161. Внесення СРО ВУГіП інформації про відсутність перерви у роботі за фахом понад три роки до Реєстру будівельної діяльності;
  3. стаття 162. Особливості перебігу строку перерви в роботі за фахом та підвищення кваліфікації, визначеного пунктом 15 Порядку професійної атестації, на період проходження військової служби виконавцями, які призвані на таку службу під час мобілізації відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 № 65 «Про загальну мобілізацію» (зі змінами).

Форма Інформації про відсутність перерви у роботі за фахом строком понад три роки (Заяви про відсутність перерви у роботі за фахом строком понад три роки) розміщена на цьому вебсайті за посиланням.

Окрему увагу СРО ВУГіП звертає на те, що Інформація про відсутність перерви у роботі за фахом строком понад три роки (Заява про відсутність перерви у роботі за фахом строком понад три роки) може бути подана інженером-проектувальником до СРО ВУГіП з виключних підстав, а саме у разі:

  1. виконання робіт (послуг) щодо об’єктів, подання та отримання документів щодо яких відповідно до законодавства здійснюється в паперовій формі;
  2. виконання робіт (послуг) щодо об’єктів, які споруджуються без використання Єдиної державної електронно системи у сфері будівництва (далі – Електронна система);
  3. віднесення інформації щодо осіб, для яких перебіг строку перерви в роботі за фахом на період проходження ними військової служби зупиняється;
  4. віднесення інформації щодо осіб, для яких роботою за фахом вважається викладацька діяльність за умови виконання функцій за напрямом професійної спеціалізації;
  5. віднесення інформації щодо осіб, для яких роботою за фахом вважається наукова діяльність за умови виконання функцій за напрямом професійної спеціалізації;
  6. віднесення інформації щодо осіб, для яких роботою за фахом вважається робота в державних органах, в органах місцевого самоврядування за умови виконання функцій за напрямом професійної спеціалізації.

Перелік наведених підстав є вичерпним та не підлягає розширеному тлумаченню.

В інших випадках подання інформації про відсутність перерви у роботі за фахом строком понад три роки здійснюється інженером-проектувальником самостійно через електронний кабінет користувача Електронної системи та/або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з Електронною системою з накладенням електронного підпису (див. абз. 2 п. 15 Порядку проведення професійної атестації виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 554 (далі – Порядок № 554).

Перевірка та аналіз інформації про відсутність перерви в роботі здійснюється автоматично програмними засобами електронної системи шляхом порівняння відомостей, що зазначаються виконавцем у повідомленні, з відомостями, що містяться в Реєстрі будівельної діяльності, з наступним підтвердженням такої інформації замовником робіт (послуг) чи роботодавцем відповідного виконавця через електронний кабінет користувача електронної системи (див. абз. 3 п. 15 Порядку № 554).

Враховуючи вищенаведене, СРО ВУГіП просить звернути увагу на вказані зміни та діяти у відповідності із ними.

До уваги інженерів-проектувальників!

ВП АТЦ НАЕК “Енергоатом” терміново потрібен інженер-кошторисник, досвід робіт з оформленням кошторисів на ремонтні роботи. Зарплата висока офіційна, державне підприємство, бронювання працівників. Контактний телефон 067 536-39-61, начальник відділу капітального будівництва Сергій.