Меню

Графік роботи

понеділок-п’ятниця
з 9-30 до 17-00

ВУГІП – Всеукраїнська громадська організація «Гільдія проектувальників у будівництві»

Робочий орган атестаційної архітектурно-будівельної комісії

Професійна атестація відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури

Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» внесено зміни до статей 17 та 18 Закону України «Про архітектурну діяльність» в частині врегулювання питань професійної атестації виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури.

З метою реалізації зазначених положень Кабінетом Міністрів України прийнято розроблену Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України постанову Уряду від 23 травня 2011 р. № 554 «Деякі питання професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури».

Зазначеною постановою передбачено здійснення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури (далі – Виконавці), – архітекторів, інженерів-проектувальників, інженерів технічного нагляду та експертів.

Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 554 Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства доручено забезпечити приведення власних нормативно-правових актів у відповідність із цією постановою.

З цією метою розроблено такі накази Мінрегіону:

1) від 25.06.2011 № 93 «Про затвердження Положення про Атестаційну архітектурно-будівельну комісію», зареєстрований у Міністерстві юстиції за № 878/19616 від 15.07.2011;

2) від 01.09.2011 № 172 «Про затвердження Порядку внесення плати за проведення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, та її розмірів», зареєстрований у Міністерстві юстиції за № 1099/19837 від 19.09.2011;

3) від 15.12.2011 № 342 «Про затвердження форми та технічного опису бланка кваліфікаційного сертифіката відповідального виконавця окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури».

Наказом Мінрегіону від 14.10.2011 № 236 «Про Атестаційну архітектурно-будівельну комісію» затверджено її персональний склад. Атестаційна архітектурно-будівельна комісія (далі – Комісія) складається з президії та секцій з професійної атестації за відповідними напрямами. До складу президії входять: Голова, перший заступник Голови, секретар, керівники секцій, інші члени президії. Загальна кількість членів Комісії 113 осіб, у тому числі 12 членів президії.

Головою Комісії є заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Ісаєнко Дмитро Валерійович, першим заступником Голови – радник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, віце-президент Академії будівництва України Беркута Анатолій Всеволодович, секретарем Комісії – начальник відділу координації діяльності Державної архітектурно-будівельної інспекції та Атестаційної архітектурно-будівельної комісії Департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва Мінрегіону Денисюк Ігор Петрович.

Комісія поділяється на секції з професійної атестації відповідальних виконавців:

– архітекторів;
– інженерів-проектувальників;
– інженерів технічного нагляду;
– експертів.

Секції очолюють керівники, які є членами президії Комісії.

Регіональні представництва Комісії передбачені у містах Києві, Львові, Харкові та Одесі.

Установче засідання Атестаційної архітектурно-будівельної комісії відбулося 25 листопада 2011 року. На зазначеному засіданні затверджені документи, необхідні для забезпечення роботи Комісії та проведення професійної атестації, зокрема:

– Регламент Атестаційної архітектурно-будівельної комісії;

– Методичні рекомендації з визначення професійної спеціалізації, рівня кваліфікації і знань відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури;

– Порядок проведення іспиту відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, які проходять професійну атестацію.

Регламентом Комісії визначено порядок діяльності Атестаційної архітектурно-будівельної комісії, секцій Комісії, робочих органів Комісії, а також порядок розгляду питань та прийняття рішень, віднесених до їх компетенції.

Методичні рекомендації призначені для використання при визначенні (підтвердженні) професійної спеціалізації, рівня кваліфікації і знань виконавців.

Порядком проведення іспиту відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, які проходять професійну атестацію, встановлено єдині умови та правила проведення іспиту.

На установчому засіданні Комісії визначені робочі органи секцій з атестації:

архітекторів – Національна спілка архітекторів України;

експертів – Всеукраїнська громадська організація «Асоціація експертів будівельної галузі»;

інженерів-проектувальників – Всеукраїнська громадська організація «Гільдія проектувальників у будівництві»;

інженерів технічного нагляду – громадська організація «Гільдія інженерів технічного нагляду за будівництвом об’єктів архітектури».

З метою оптимізації окремих процедурних питань президією Комісії затверджено типову форму заяви про проведення професійної атестації та стислого звіту про професійну діяльність відповідальних виконавців.

Законодавством передбачена обов’язкова наявність кваліфікаційних сертифікатів з 1 червня 2012 року.

Запровадження сертифікації фахівців обумовлене необхідністю персоніфікації та підвищення рівня відповідальності виконавців робіт, від яких залежить забезпечення стійкості, надійності та міцності будівель і споруд. Фахівець, що має кваліфікаційний сертифікат, стає відповідальним виконавцем – самостійним суб’єктом будівельного ринку.

Контактна інформація:

секретар Комісії – Денисюк Ігор Петрович, відділ координації діяльності Держархбудінспекції та Атестаційної архітектурно-будівельної комісії Департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва Мінрегіону (050) 718-17-49, (067) 889-79-17;

секретар секції з професійної атестації архітекторів – Костенко Ірина Григорівна (095) 629-89-87;

секретар секції з професійної атестації інженерів-проектувальників – Потіха Володимир Михайлович (050) 386-77-57;

секретар секції з професійної атестації інженерів технічного нагляду – Лебедівський Валерій Анатолійович (044) 550-94-90;

секретар секції з професійної атестації експертів – Власенко Ігор Миколайович (096) 316-37-73.

Робочі органи секцій з атестації:

архітекторів – Національна спілка архітекторів України (044) 279-63-57;

експертів – Всеукраїнська громадська організація «Асоціація експертів будівельної галузі» (044) 229-71-28;

інженерів-проектувальників – Всеукраїнська громадська організація «Гільдія проектувальників у будівництві» (044) 248-88-42, (044) 249-34-65;

інженерів технічного нагляду – громадська організація «Гільдія інженерів технічного нагляду за будівництвом об’єктів архітектури» (044) 550-94-90.

Інформація щодо проведення підвищення кваліфікації інженерів-проектувальників за напрямом інженерно-технічних заходів цивільного захисту

Законом України від 17.02.2022 № 2081-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань цивільного захисту» введено новий напрям експертизи проектів будівництва об’єктів – інженерно-технічні заходи цивільного захисту.

Законом України від 29.07.2022 № 2486-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій» передбачається, зокрема, що проектна документація на будівництво об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належить до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками, на яких постійно перебуватимуть понад 50 фізичних осіб або періодично перебуватимуть понад 100 фізичних осіб, обов’язково повинна передбачати розділ щодо інженерно-технічних заходів цивільного захисту.

Крім того, у розумінні підп. 9.1 п. 9, п. 16 Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів, затвердженого наказом Мінрегіону від 16.05.2011 № 45, на розділи проектної документації на будівництво об’єкта накладається електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису осіб, відповідальних за їх розроблення (безпосередніх розробників цих розділів).

З метою забезпечення виконання вказаних вище вимог чинного законодавства, рішенням Атестаційної архітектурно-будівельної комісії СРО ВУГіП (протокол від 07.03.2023 № 138) схвалено та рекомендовано до застосування програму підвищення кваліфікації інженерів-проектувальників за напрямом інженерно-технічних заходів цивільного захисту, що має назву «Інженерно-будівельне проектування в частині інженерно-технічних заходів цивільного захисту».

У звязку із цим, ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «НАУКОВО-ДОСЛІДНА ВИРОБНИЧО-ТЕХНІЧНА АГЕНЦІЯ «СТРАТЕГІЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ» спільно з ТОВАРИСТВОМ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ЕКСПЕРТНО-КОНСАЛТИНГОВЕ БЮРО «ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ», які є розробниками вказаної програми, розпочинає набір слухачів на курси підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-проектувальників за напрямом інженерно-технічних заходів цивільного захисту.

Курс лекцій за програмою підвищення кваліфікації становить 38 академічних годин.

До навчання запрошуються слухачі, які мають чинний кваліфікаційний сертифікат інженера-проектувальника за однією із наступних спеціалізацій:

– Інженерно-будівельне проектування у частині забезпечення механічного опору та стійкості (МС);

– Інженерно-будівельне проектування у частині дотримання вимог пожежної безпеки (ПБ);

– Інженерно-будівельне проектування у частині забезпечення безпеки життя і здоров’я людини, захисту навколишнього природного середовища (ЕЗ).

Початок проведення курсів планується з 03 квітня 2023 року.

З переліком документів, необхідних для проходження курсів, можна ознайомитись, натиснувши на посилання:

http://strategia.gov.ua/pidvishchennya-kvalifikatsii-inzheneriv/

Контактні особи ТОВ «НДВТА «СТРАТЕГІЯ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ»:

– Гнатюк Альона Сергіївна;

– Кравчук Оксана Миколаївна.

Тел. 098-316-37-67; e-mail: 2008strateg@gmail.com

Контактні особи ТОВ «ЕКБ «ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ»

– Невмержицька Тетяна Миколаївна.

Тел. 093-595-95-14, e-mail: ecbcivil@ukr.net

Нижче розміщуємо зміст навчальної програми «Інженерно-будівельне проектування в частині інженерно-технічних заходів цивільного захисту».

ШифрНайменування розділу дисципліни, темаГодини
1СМ-1Вимоги нормативно-правових актів з інженерного захисту населення та територій. Загальні положення щодо реалізації інженерно-технічних заходів цивільного захисту2
2СМ-2Основні заходи з інженерного захисту територій. Інженерно-технічні заходи цивільного захисту: зонування територій за вимогами ІТЗ ЦЗ2
3СМ-3Проектування інженерно-технічних заходів цивільного захисту у складі містобудівної документації. Вимоги до розділу ІТЗ ЦЗ у складі містобудівної документації2
4СМ-4Проектування інженерно-технічних заходів цивільного захисту у складі проектної документації. Вимоги до розділу ІТЗ ЦЗ у складі проектної документації2
5СМ-5Особливості врахування заходів із захисту населення і територій під час планування та забудови територій, а також створення об’єктів будівництва. Частина 1. Організація укриття населення у фонді захисних споруд цивільного захисту. Створення такого фонду Захисні споруди. Вимоги до проектної документації1
6СМ-6Проектування  захисних споруд цивільного захисту, їх використання у мирний час для господарчих, культурних та побутових потреб, обмеження, пов’язані з їх використанням. Вимоги до проектування  споруд подвійного призначення3
7СМ-7Порядок та особливості обстеження будівель та споруд різного призначення при їх пристосування під цілі ІТЗ1
8СМ-8Міцність і стійкість будівель, споруд, конструкцій1
9СМ-9Проектування захисних споруд цивільного захисту. Обмеження, пов’язані з їх використанням у мирний час. Вимоги до проектування  споруд подвійного призначення2
10СМ-10Особливості врахування заходів із захисту населення і територій під час планування та забудови територій, а також створення об’єктів будівництва. Частина 2. Інші заходи цивільного захисту населення і територій2
11СМ-11Автоматизовані системи раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення1
12СМ-12Особливості врахування заходів із захисту населення і територій під час планування та забудови територій, а також створення об’єктів будівництва. Частина 3. Особливості створення об’єктів будівництва різного призначення, а також пов’язані з цим обмеження1
13СМ-13Особливості врахування заходів із захисту населення і територій під час планування та забудови територій, а також створення об’єктів будівництва. Частина 4. Особливості створення об’єктів будівництва різного призначення, а також пов’язані з цим обмеження1
14СМ-14Аналіз та оцінка параметрів техногенних небезпек об’єктів2
15СМ-15Реалізація параметричного методу нормування у будівництві під час розробки розділів проектів та оцінці відповідності будівель, споруд, територій2+2
16СМ-16Добровільна пожежна охорона в системі цивільного захисту1
17СМ-17Прогресуюче (непропорційне) обвалення конструкцій будівель і споруд2
18СМ-18Прогресуюче руйнування будівель та споруд при імпульсних впливах.2
19СМ-19Особливості врахування заходів із захисту населення і територій при проектуванні та будівництві будівель та транспортних споруд2
20СМ-20Будівництво та прийняття в експлуатацію об’єктів цивільного захисту. Авторський нагляд за будівництвом, ведення виконавчої документації та контроль якості робіт2
21СМ-21Питання, відповіді2
  Всього38

До уваги інженерів-проектувальників!

Гільдія проектувальників у будівництві інформує, що 03-06 квітня 2023 року планується проведення іспиту для претендентів на отримання кваліфікаційного сертифіката.

Час проведення іспитів:

03 квітня 2023 року (м. Харків) – категорія “інженер-проектувальник”, “інженер-проектувальник 2 кат.”, “інженер-проектувальник 1 кат.”, “провідний інженер-проектувальник”

04 квітня 2023 року (м. Київ) – категорія “інженер-проектувальник”, “інженер-проектувальник 2 кат.”, “інженер-проектувальник 1 кат.”

05 квітня 2023 року (м. Київ) категорія “інженер-проектувальник”, “інженер-проектувальник 2 кат.”, “інженер-проектувальник 1 кат.”

06 квітня 2023 року (м. Київ) категорія “провідний інженер-проектувальник”

Запрошуємо претендентів на отримання кваліфікаційного сертифіката, які пройшли відповідні курси підвищення кваліфікації, на проходження іспиту. Запис на іспит за телефоном 068-230-31-93 (Дар’я).