Меню

Графік роботи

понеділок-п’ятниця
з 9-30 до 17-00

24 грудня 2020 року рішенням Атестаційної архітектурно-будівельної комісії ВУГіП змінено критерії допуску виконавців до отримання сертифікатів відповідної категорії. Пропонуємо вашій увазі витяг із відповідного рішення Комісії:

Вирішили:

1. З січня 2021 року громадян, які звернулись вперше та бажають отримати кваліфікаційний сертифікат інженера-проектувальника із зазначенням класу наслідків, допускати до професійної атестації лише на отримання сертифіката інженера-проектувальника ІІ категорії (СС1-незначні наслідки).

2. В окремих випадках громадян, які мають стаж у проектуванні не менше 10 років і останні 5 років працюють за основним місцем роботи без перерви та приймають участь у розробці проектів відповідного класу наслідків, допускати до професійної атестації на отримання сертифіката інженера-проектувальника І категорії (СС2-середні наслідки).

3. Громадян, які мають стаж у проектуванні не менше 15 років і останні 5 років працюють за основним місцем роботи без перерви та приймають участь у розробці проектів відповідного класу наслідків, допускати до професійної атестації на отримання сертифіката провідного інженера-проектувальника (СС3- значні наслідки).

4. Спірні питання виносяться на розгляд комісії.

Роз'яснення прийнятого рішення.

Прийняте рішення не стосується виконавців, які виявили бажання отримати "безкатегорійний" сертифікат, тобто сертифікат за спеціалізацією "Інженерно-будівельне проектування у частині кошторисної документації", "Інженерно-будівельне проектування у частині технології будівельного виробництва", "Інженерно-будівельне проектування у частині виконання інженерних вишукувань".

Прийняте рішення не стосується також виконавців, які мають сертифікати старого зразка відповідної спеціалізації, в яких не вказана категорія та клас наслідків (відповідальності) об'єкта будівництва. Заяви таких фахівців розглядаються комісією з урахуванням досвіду проектування об'єктів відповідного класу наслідків.

Основні вимоги щодо отримання сертифіката інженера-проектувальника ІІ категорії – наявність профільної освіти за освітньо-професійним ступенем бакалавра або магістра та стаж роботи за фахом інженера-проектувальника не менше трьох років.

Основні вимоги щодо отримання сертифіката інженера-проектувальника І категорії – наявність профільної освіти за освітньо-професійним ступенем бакалавра або магістра та стаж роботи із залученням сертифіката інженера-проектувальника ІІ категорії не менше двох років.

Основні вимоги щодо отримання сертифіката провідного інженера-проектувальника – наявність профільної освіти за освітньо-професійним ступенем бакалавра або магістра та стаж роботи із залученням сертифіката інженера-проектувальника І категорії не менше двох років.

Для підтвердження участі у розробці проектів (урахування досвіду проектування об'єктів) відповідного класу наслідків виконавець надає три-п'ять копій проектів за різні роки, завірені належним чином. Копія проекту складається із титулу; списку виконавців; декількох листів проекту, які містять підпис виконавця, для оцінки участі виконавця у розробці даного проекту та прийнятих ним рішень; позитивного експертного висновку щодо наданого проекту. 


До уваги претендентів на отримання кваліфікаційного сертифіката. З 25 травня 2021 року перед подачею документів на проходження професійної атестації вам необхідно поспілкуватись з керівником відокремленого підрозділу у відповідному регіоні за місцем проживання з метою ознайомлення вас із порядком проведення професійної атестації, Стандартами професійної діяльності інженерів-проектувальників, та отримати Типову довідку і Рекомендацію, підписані керівником відокремленого підрозділу.

ПАМ’ЯТКА претенденту на отримання кваліфікаційного сертифіката провідного інженера-проектувальника

Правила отримання кваліфікаційного сертифіката інженера-проектувальника І категорії або провідного інженера-проектувальника

Рекомендаційний лист

Роз`яснення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Нова редакція Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів

Розміщуємо нову редакцію “Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів” із змінами, внесеними Наказом Мінінфраструктури від 26 жовтня 2023 року № 981.

Всеукраїнський круглий стіл.

Вид заходу: всеукраїнський круглий стіл.

Тема заходу: Проектування об’єктів будівництва в Україні: сучасний стан та перспективи розвитку.

Організатор заходу: Саморегулівна організація у сфері архітектурної діяльності всеукраїнська громадська організація «Гільдія проектувальників у будівництві» (далі – ВУГіП або СРО ВУГіП).

Модератор заходу: Гордов Микола Миколайович.

Дата та час проведення заходу: 13.12.2023 з 12:00 до 15:00.

Форма проведення заходу: «on line» з використанням ZOOM.

Програма заходу:

№ з/пЗапланована програма заходуДоповідачТаймінгЧас
1Відкриття круглого столу, вступне словоПрезидент ВУГіП Рубан Юрій Якович5 хв.з 12:00 до 12:05
21-й виступ по питанню: «Актуальні питання щодо ціноутворення у будівництві: останні зміни та доповнення у нормативних документах»К.е.н., судовий експерт Івлєва Наталія Петрівна40 хв.з 12:05 до 12:45
3Обговорення 1-го виступу (питання та відповіді)Учасники круглого столу5 хв.з 12:45 до 12:50
42-й виступ по питанню: «Зміни у проектуванні висотних житлових будинків: застосування нових методів»Члена Атестаційної архітектурно-будівельної комісії СРО ВУГіП, провідний інженер-проектувальник Святошенко Сергій Іванович25 хв.з 12:50 до 13:15
5Обговорення 2-го виступу (питання та відповіді)Учасники круглого столу5 хв.з 13:15 до 13:20
63-й виступ по питанню: «Проектування об’єктів будівництва: актуальна проблематика»Т.в.о. виконавчого директора ВУГіП, адвокат Гордов Микола Миколайович20 хв.з 13:20 до 13:40
7Обговорення 3-го виступу (питання та відповіді)Учасники круглого столу5 хв.з 13:40 до 13:45
8Перерва 10 хв.з 13:45 до 13:55
94-й виступ по питанню: «Є МІСТО»: стратегія розбудови міст України після війни»Директор проектної організації ТОВ «СТАНДАРТ-АВТО» Холявко Євген Валерійович25 хв.з 13:55 до 14:20
10Обговорення 4-го виступу (питання та відповіді)Учасники круглого столу5 хв.з 14:20 до 14:25
115-й виступ по питанню: «Судова будівельно-технічна експертиза: цікаві кейси»Член Атестаційної архітектурно-будівельної комісії СРО ВУГіП, судовий експерт Галієва Олена Мансурівна25 хв.з 14:25 до 14:50
12Обговорення 5-го виступу (питання та відповіді) 5 хв.з 14:50 до 14:55
13Закриття круглого столуПрезидент ВУГіП Рубан Юрій Якович5 хв.з 14:55 до 15:00

До участі у заході запрошуються інженери-проектувальники з усієї України, а також інші зацікавлені особи.

Особа, яка бажає взяти участь у круглому столі повинна зареєструватись, заповнивши наступну ФОРМУ.

Контактна особа з питань щодо організації проведення круглого столу – Генглік Людмила Едмундівна (097 457 85 02).