Гільдія проектувальників у будівництві повідомляє про прийняття нових нормативно-правових актів у сфері містобудування:
1. Постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2020 № 1340 затверджено Положення про Державну інспекцію архітектури та містобудування України.
Публікуємо витяг із цього Положення:
… 4. ДІАМ відповідно до покладених на неї завдань:
1) узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до її компетенції, розробляє пропозиції щодо вдосконалення законодавчих актів, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правових актів Мінрегіону і в установленому порядку подає їх Міністру;
2) проводить перевірки:
відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт вимогам будівельних норм, стандартів і правил, затвердженим проектним вимогам, рішенням, технічним умовам, своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною та проектною документацією зйомки, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, наявності в передбачених законодавством випадках паспортів, актів і протоколів випробувань, сертифікатів та іншої документації;
відповідності будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, що використовуються під час будівництва об’єктів, вимогам стандартів, норм і правил згідно із законодавством;
дотримання порядку обстеження та паспортизації об’єктів, а також здійснення заходів щодо забезпечення надійності та безпеки під час їх експлуатації;
додержання суб’єктами господарювання ліцензійних умов провадження видів господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками;
дотримання архітекторами, інженерами-проектувальниками, експертами, іншими відповідальними виконавцями вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил, вимог щодо відповідності кваліфікаційних сертифікатів (сертифікатів) класу наслідків (відповідальності) об’єктів, що визначені кваліфікаційними вимогами для відповідної або нижчої категорії працівників;
законності рішень у сфері містобудівної діяльності, прийнятих об’єктами нагляду;
дотримання вимог законодавства у сфері містобудування підприємствами, що надають технічні умови щодо інженерного забезпечення об’єкта будівництва, архітекторами та іншими проектувальниками, підрядниками, експертами, експертними організаціями та відповідальними виконавцями робіт, інженерами-консультантами, власниками будівель та лінійних споруд і замовниками …
Повний текст Постанови доступний за посиланням
2. Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 19.11.2020 № 282 внесено зміни до Порядку внесення плати за проведення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, та її розмірів.
Згідно цих змін, Відповідальний виконавець окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури (далі – відповідальний виконавець), вносить плату за проведення професійної атестації перед проведенням іспиту в розмірі 1,5 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 01 січня поточного року
Pingback: Отримуйте сертифікат | Гільдія проектувальників у будівництві
Список получивших сертификат надо бы разбить по специализации и добавить регион
Искать по алфавиту свою фамилию на много проще.
Поддерживаю Валада! Важно найти не свою фамилию, а поиск группы лиц, которые сертифицированы по специальности и по региону!
Когда будет обновлен список, проектировщиков получивших сертификат?
А ещё проще было бы искать при разбивке по специализации, регионам и алфавитноь порядке !
справді, розділіть, будь ласка, по регіонах і спеціальності
ну і звичайно, список необхідно дати по алфавіту
Побажання враховано.
Теперь легко найти в списке себя и любого коллегу даже по фрагменту фамилии. Спасибо!
Подскажите, где можна ознакомиться с расшифровкай раздела "СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ".
Спасибо.
Програми підготовки
Когда будет обновлен реестр ?
29.03.2013
Чому з таким запізненням видають сертифікати (кваліфікацію пройшов 1.02.13, до сьогодні не отримав сертифікат, хоча в списку виданий 26.02.13) і чому з таким запізненням актуалізують список??
По-перше, не всі.
По-друге, наявність затримок викликані окремими організаційно-технічними причинами, які планується усунути найближчим часом.
Чи має право спеціаліст по спеціалізації БЕЗШ проводити технічну інвертарізацію будівель?
Вам потрібен сертифікат інженера з технічної інвентаризації. Зверніться до відповідного робочого органу Комісії – Асоціації експертів будівельної галузі.
Когда будет актуализирован реестр ? Или с марта больше никто не получал сертификат? Или не принимаются заявки на получение сертификатов?
Косенко Константин Владимирович, телефон в справочнике.
Поновіть список осіб на отримання будь ласка. Дякую!
Позвольте задать вопрос: Возникла ситуация, когда человек имеющий сертификат (сметчика) уходит на пенсию по возрасту. Пока заменить его не кем. А сам работать постоянно он не может, по семейным обстоятельствам. Возможно ли привлекать его сертификат (и его самого) для работы по сметам. Как это лучше сделать …по договору единовременно, как разовая работа, или как-то по-другому оформлять это. Посоветуйте, пожалуйста.
Вы можете заключить договор с ним как с физическим лицом любым способом, предусмотренным действующим законодательством (наличие сертификата не играет роли). Например, это может быть договор гражданско-правового характера.
Большое спасибо. Было приятно с Вами пообщаться снова, хоть и виртуально.
Взаимно.
Добрий день! В мене наступне питання: чи може сертифікований інженер-проектувальник БЕЗШ виконувати роботи по проектуванню паропроводів котельні?
Може, якщо він вміє це робити )))