Гільдія проектувальників у будівництві повідомляє про прийняття нових нормативно-правових актів у сфері містобудування:
1. Постановою Кабінету Міністрів України від 23.12.2020 № 1340 затверджено Положення про Державну інспекцію архітектури та містобудування України.
Публікуємо витяг із цього Положення:
… 4. ДІАМ відповідно до покладених на неї завдань:
1) узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до її компетенції, розробляє пропозиції щодо вдосконалення законодавчих актів, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правових актів Мінрегіону і в установленому порядку подає їх Міністру;
2) проводить перевірки:
відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт вимогам будівельних норм, стандартів і правил, затвердженим проектним вимогам, рішенням, технічним умовам, своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною та проектною документацією зйомки, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, наявності в передбачених законодавством випадках паспортів, актів і протоколів випробувань, сертифікатів та іншої документації;
відповідності будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, що використовуються під час будівництва об’єктів, вимогам стандартів, норм і правил згідно із законодавством;
дотримання порядку обстеження та паспортизації об’єктів, а також здійснення заходів щодо забезпечення надійності та безпеки під час їх експлуатації;
додержання суб’єктами господарювання ліцензійних умов провадження видів господарської діяльності з будівництва об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками;
дотримання архітекторами, інженерами-проектувальниками, експертами, іншими відповідальними виконавцями вимог законодавства, будівельних норм, стандартів і правил, вимог щодо відповідності кваліфікаційних сертифікатів (сертифікатів) класу наслідків (відповідальності) об’єктів, що визначені кваліфікаційними вимогами для відповідної або нижчої категорії працівників;
законності рішень у сфері містобудівної діяльності, прийнятих об’єктами нагляду;
дотримання вимог законодавства у сфері містобудування підприємствами, що надають технічні умови щодо інженерного забезпечення об’єкта будівництва, архітекторами та іншими проектувальниками, підрядниками, експертами, експертними організаціями та відповідальними виконавцями робіт, інженерами-консультантами, власниками будівель та лінійних споруд і замовниками …
Повний текст Постанови доступний за посиланням
2. Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 19.11.2020 № 282 внесено зміни до Порядку внесення плати за проведення професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, та її розмірів.
Згідно цих змін, Відповідальний виконавець окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури (далі – відповідальний виконавець), вносить плату за проведення професійної атестації перед проведенням іспиту в розмірі 1,5 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 01 січня поточного року
Ответьте, пожалуйста, как еще можно связаться с ПотИхой В.М., если телефон, указанный на сайте (044-249-35-10) не отвечает?
Заранее благодарна.
Звоните, пока не дозвонитесь.
Скажите, пожалуйста, какие проекты (разделы) может разрабатывать инженер-проектировщик, получивший сертификат "інженерно-будівельне проектування у частині забезпечення безпеки експлуатації, забезпечення захисту від шуму" ? Или в каком правовом акте это можно прочитать.
I-III
Пункт 2:
Пропозиції/рекомендації щодо інженерно-будівельного проектування об’єктів будівництва різних категорій складності сертифікованими інженерами-проектувальниками
Прошу уточнение
Наличие сертификата «Інженерно-будівельне проектування у частині забезпечення механічного опору та стійкості» даёт ли право разрабатывать комплекты ОВОС, ПОС, ППР, Молнизащиту, огнезащиту для объектов I-III категории сложности
Спасибо
Мы считаем, что для низкокатегорийных объектов такого сертификата достаточно для разработки ПОС, молниезащиты (ППР разрабатывается строительной организацией). Что касается раздела проекта ОВОС, то, насколько мне известно, такой раздел разрабатывается для высококатегорийных объектов, в обязательном порядке проходящих экспертизу. В этом случае правомерным будет требование со стороны проверяющих органов, чтобы разработку такого раздела возглавлял сертифицированный проектировщик по специализации “обеспечение безопасности жизни и здоровья человека, охраны окружающей среды”.
Доброго дня.
Як відомо, за кілька років будівельне проектування в Україні буде повністю переведено на європейські норми.
Постає питання, чи будуть тоді дійсними сертифікати інженера-будівельника, що отримані сьогодні, чи буде потрібно заново проходити підготовку і тестування? Заздалегідь дякую за відповідь та увагу до мого питання.
Згідно діючого законодавства, кваліфікаційний сертифікат є безстроковим і видається довічно. При цьому раз на п'ять років власник сертифіката повинен пройти підвищення кваліфікації.
Александр Феликсович
По какому направлению деятельности необходимо пройти повышение квалификации?
Должен ли это быть «Загальний модуль» или «Забезпечення механічного опору та стікості», или оба модуля. Можно ли рассматривать повыщением квалификации прохождение семинаров (с получением соответствующих документов), к примеру: «Нове у законодавчо-правовій базі будівельної діяльності в Україні. Практичні питання експертизи проектів будівництва», «Забезпечення сучасних нормативних вимог при проектуванні, влаштуванні, обстеженні, підсиленні та експлуатації основ, фундаментів і підземних споруд», «Обстеження промислових, житлових та громадських будівель і споруд з метою їх безпечної та надійної експлуатації. Критерії прийняття рішень та практичні підходи при відновленні експлуатаційних властивостей»
Спасибо
Александр!
Для того, чтобы получить квалификационный сертификат, необходимо пройти подготовку к аттестации по программам, согласованным Минрегионом и Аттестационной архитектурно-строительной комиссией. Перечисленные вами курсы (семинары) таковыми не являются. Модули, по которым надо пройти подготовку, – это «Загальний модуль» и один из специальных модулей, соответстующих выбранной специализации.
Блок ІІ, ІІІ пункту 2: ГІП має кваліф. сертиф за цим напрямком робіт
Пропозиції/рекомендації щодо інженерно-будівельного проектування об’єктів будівництва різних категорій складності сертифікованими інженерами-проектувальниками
Стосовно об'єктів І-ІІІ класу складності – мені здаеється, що не пройшовши підготовку за модулем МС (механічний опір та стійкість), а саме: ДБН В.1.2-6-2008 «Основні вимоги до будівель і споруд. Механічний опір та стійкість», ДБН В.1.2-2:2006 «Навантаження і впливи», ДБН В.2.6-98:2009 «Бетонні та залізобетонні конструкції», ДБН В.2.6-160:2010 «Сталезалізобетонні конструкції». – як ГІП може контролювати та виконувати проектування будівельних конструкцій???
Згідно Вашої рекомендації маючи будь-який напрямок сертифікату можна виконувати Проекти об'єктів І-ІІІ класу складності. Вам не здається, що все-таки мають бути обмеження???
Адже будівельні конструкції – дуже відповідальна частина
Подскажите как можно анулировать сертификат инженера проектировкщика, нужно написать заявление или подскажите пожалуйста телефон с кем можно проконсультироваться.
Спасибо
Косенко Константин Владимирович, телефон в справочнике.
Дайте будь-ласка відповідь, чи потрібні на даний час додаткові дозволи, крім сертифікату виконавця, на виконання проектних робіт в сейсмічній зоні. Раніше, коли діяли ліцензії, кожні п'ять років відповідальні виконавці проходили додаткове навчання, чи потрібно це зараз, якщо да, то де зараз можна пройти навчання за вищеназваним напрямком.
Подскажите пожалуйста: экспертиза требует сертификат ГИПа. Существует ли документ, которым регламентируется его обязательность.
Скажіть, будь ласка, вищу освіту якого напрямку та спеціальності треба мати (здобути), щоб стати інженером-проектувальником та отримати сертифікат "Інженерно-будівельне проектування у частині забезпечення безпеки експлуатації, забезпечення захисту від шуму". Дякую.
Згідно ст. 17 Закону України “Про архітектурну діяльність”,
Іншими словами, якщо ваш стаж роботи за відповідним напрямом проф. атестації складає 10 та більше років, ви можете претендувати на отримання кваліфікаційного сертифіката незалежно від наявності вищої освіти за напрямом проф. атестації. Якщо ваш стаж роботи складає від 3-х до 10-и років, ви повинні мати або вищу будівельну освіту, або вищу інженерну освіту (інженер-електрик, інженер-зв’язківець і т.п.)
Александр Феликсович
Для получения сертификата «Інженерно-будівельне проектування у частині безпека життя і здоров’я людини та захист навколишнього природного середовища» (разработка комплекта ОВОС) является ли образованием, соответствующим образовательно-квалификационному уровню диплом Одесского инженерно-строительного института по специальности промышленное и гражданское строительство, квалификация инженер-строитель
Спасибо
Однозначно является. Однако необходимо учитывать, что для подтверждения стажа и квалификации по данному направлению необходимо представить подтверждения участия в разработке раздела ОВОС (не менее 4-5 проектов за последние 3 года).
Подскажите сколько стоит обучение для получения сертификата "инженерно-строительное проектирование в части обеспечения безопасности эксплуатации, обеспечения защиты от шума " ? Спасибо.
Вартість навчання за Загальним модулем та одним із спеціальних модулей:
інженерно-будівельне проектування у частині забезпечення механічного опору та стійкості;
інженерно-будівельне проектування у частині забезпечення безпеки експлуатації, забезпечення захисту від шуму;
інженерно-будівельне проектування у частині забезпечення економії енергії;
інженерно-будівельне проектування у частині виконання інженерних вишукувань;
інженерно-будівельне проектування у частині технології будівельного виробництва
складає 7920 грн.
Вартість навчання за Загальним модулем та спеціальним модулем інженерно-будівельне проектування у частині забезпечення безпеки життя і здоров’я людини складає 6105 грн.
Скажіть, будь ласка, на які я можу претендувати сертифікати отримавши повну вищу освіту за спеціальністю "Автомобільні дороги та аеродроми" та здобувши кваліфікацію інженера-будівельника, маючи при цьому стаж 4 роки в будівницві (з них 2 в проектуванні громадських та житлових будівель і два майстром на лінії)?
Треба порадитись із членами Атестаційної Комісії.
Добрый день! Интересует получение сертификата сметчика. Какая стоимость обучения на данный момент? И сколько по времени проходит обучение по общему и по специальному модулю? Спасибо за ответ.
Обучение по общему модулю проводит ТОВ “Науково-методичний центр “Інжиніринг”. Объем программы – 26 часов (3 дня), стоимость – 4290 грн. Обучение по специальному модулю проводит НВФ Инпроект. Объем программы – 22 часа (3 дня), стоимость – 3600 грн.
Добрый день! Возможны ли какие-то меры воздействия на члена Гильдии проктировщиков в связи с его ,мягко сказать, некорректными действиями, при выплате зарплаты своим сотрудникам?
Здравствуйте.Скажите пожалуйста,нужен ли соответствующий сертификат для проведения проектных работ систем водоочистки?
Скажите, пожалуйста, какие проекты может разрабатывать инженер-проектировщик, получивший сертификат "інженерно-будівельне проектування у частині забезпечення безпеки експлуатації, забезпечення захисту від шуму". Или в каком правовом акте это можно прочитать
Получил сертификат инженера проектировщика в 2012 году.
Подскажите пожалуйста. он имеет срок годности, его нужно подтверждать по истечению определенного времени?