Адаптація української будівельної галузі до міжнародних стандартів, використання зарубіжного досвіду та залучення до проектних робіт в Україні іноземних фахівців спонукало їх до отримання українського кваліфікаційного сертифіката інженера-проектувальника.
На фото Крішна Прасад Каястха (крайній зліва) під час складання іспиту.
Нещодавно в Україні пройшов курс підготовки та здав іспит громадянин Непалу Крішна Прасад Каястха. Після закінчення з відзнакою у 1977 році будівельного університету Трібхуван у Катманду він працював викладачем кафедри цивільного будівництва цього ж університету, молодшим науковим співробітником гідравлічного відділу факультету гідротехнічного будівництва Білоруського політехнічного інституту, аспірантом. Займався розробкою гідравлічних, математичних та електронних моделей для будівництва водних свердловин, у 1988 році здобув ступінь кандидата технічних наук.
У 2002 – 2007 роках працював в Україні представником та консультантом з питань будівництва, у 2007 – 2014 роках знову в Непалі проектував і будував зрошувальні канали, водоскиди та інші гідротехнічні об’єкти. Терасні технології зрошувального землеробства в гірських районах Непалу постійно вимагають від проектантів прийняття нестандартних рішень, а тому глибоких знань і широкого професійного кругозору.
На цей час Крішна Прасад Каястха працює в Україні в міжнародному відділі Київського національного університету будівництва і архітектури, входить до складу гідротехнічної комісії, яка займається питаннями розробки програм гідротехнічного будівництва, а також створення учбових програм. Він прекрасно знає і високо цінує гідротехнічний потенціал України, досвід українських проектантів в галузі створення гідротехнічних та іригаційних систем і особливо перспективи реконструкції існуючих гідроелектростанцій на малих та середніх річках.
За період існування Атестаційної архітектурно-будівельної комісії український кваліфікаційний сертифікат проектувальника у будівництві отримали іноземні спеціалісти з Білорусії, Вірменії, Росії, Сербії, Туреччини та Франції.
Водночас Гільдія проектувальників вивчає питання щодо можливості отримання українськими інженерами-проектувальниками міжнародних сертифікатів, зокрема паспорту інженера Європейської федерації інженерних асоціацій (FEANI).
Залишити відповідь