Меню

Графік роботи

понеділок-п’ятниця
з 9-30 до 17-00

[клікніть двічі у межах сторінки щоб ввімкнути/вимкнути білий фон]

↓Завантажити(DOC, 33,0 КБ)

В будівельній галузі, традиційно, на всіх рівнях склалося враження, що будь-яка оцінка кваліфікації інженера-проектувальника можлива лише за рівнем його професійної підготовки в межах спеціалізації, зазначеної у дипломі, або, як виняток, набутого  ним багаторічного досвіду у сфері містобудування. Існуюча система сертифікації передбачає наявність вищої освіти чи багаторічного досвіду роботи за обраною спеціальністю лише як одну із умов отримання сертифіката виконавця окремих видів робіт за напрямком інженерно–будівельне проектування.

За своїм підходом професійна атестація відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, принципово відрізняється від ліцензування господарської діяльності у будівництві.

При видачі ліцензії органи держархбудконтролю керуються Переліком робіт провадження господарської діяльності у будівництві, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури (наказ Мінрегіонбуду від 27.01.2009 № 47). В основу цього Переліку покладено класифікацію господарської діяльності у будівництві за видами робіт.

Отже, ліцензія підтверджує спроможність суб’єкта господарювання на момент її видачі виконувати конкретний вид робіт у будівництві.

При видачі кваліфікаційних сертифікатів Атестаційна архітектурно-будівельна комісія керується підходом, закладеним у Технічному регламенті будівельних виробів, будівель і споруд, затвердженому Постановою КМ України від 20.12.2006 № 1764 (далі Регламент). Суть цього підходу зводиться до основних вимог до будівельних виробів, будівель і споруд щодо забезпечення безпеки життя і здоров’я людини, безпеки експлуатації, механічного опору та стійкості, пожежної безпеки, економії енергії та захисту навколишнього природного середовища.

Пунктом 10 Регламенту визначено, що «споруди в цілому та окремі їх частини повинні відповідати призначенню і основним вимогам до них. За умови належної експлуатації споруд основні вимоги до них повинні виконуватись протягом обґрунтованого строку служби споруд з урахуванням передбачуваних впливів.

З іншого боку, саме відповідність об’єкта архітектури призначенню й здатність зберігати необхідні для експлуатації якості протягом встановленого терміну експлуатації (ДБН В.1.2-14-2009, п.4.1.3.) є визначенням надійності будівельного об’єкта.

Таким чином, головним концептуальним принципом існуючої системи сертифікації відповідальних виконавців окремих видів робіт за напрямком інженерно–будівельне проектування є те, що наявність кваліфікаційного сертифікату гарантує спроможність інженера-проектувальника самостійно або шляхом координації дій інших проектувальників забезпечити при проектуванні основні вимоги щодо безпеки об’єктів будівництва за вказаними вище напрямами або іншими словами – відповідність об’єктів будівництва  встановленим державою загальним вимогам до його надійності.

Спеціалізація за сертифікатом в межах загального напрямку інженерно–будівельне проектування, яка визначена регламентом Атестаційної архітектурно–будівельної комісії, затвердженого рішенням Комісії від 25.11.2011 року, протокол № 1, крім загального блоку вимог до претендентів, окреслює ще і особисте коло інтересів власника сертифіката та свідчить про його більш ґрунтовну підготовку до розробки тих розділів проекту, в яких зазначені в сертифікаті питання є визначальними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

До уваги інженерів-проектувальників!

Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову від 08 квітня 2025 року № 396 “Про внесення змін до пункту 15 Порядку проведення професійної атестації виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури”. Нижче наводимо текст відповідних змін:

ЗМІНИ,
що вносяться до пункту 15 Порядку проведення професійної атестації виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури

1. В абзаці другому слова “електронного підпису” замінити словами “кваліфікованого електронного підпису”.

2. Доповнити пункт після абзацу сьомого новими абзацами такого змісту:

“У разі припинення дії кваліфікаційного сертифіката виконавець може внести інформацію про відсутність перерви в роботі за фахом понад три роки до Реєстру будівельної діяльності із накладенням кваліфікованого електронного підпису із наступним підтвердженням такої інформації замовником робіт (послуг) або роботодавцем відповідного виконавця через електронний кабінет користувача електронної системи. У разі підтвердження відсутності перерви в роботі понад три роки програмними засобами електронної системи дія такого кваліфікаційного сертифіката автоматично поновлюється із відображенням на порталі електронної системи запису про поновлення дії кваліфікаційного сертифіката.

У разі припинення дії кваліфікаційного сертифіката виконавець може подати інформацію про відсутність перерви в роботі за фахом понад три роки та документи, що підтверджують таку інформацію, Мінрозвитку або саморегулівній організації у випадках, визначених абзацами п’ятим, шостим і десятим цього пункту, через електронний кабінет користувача електронної системи та/або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою, із накладенням кваліфікованого електронного підпису. У разі підтвердження поданої інформації Мінрозвитку або саморегулівною організацією дія кваліфікаційного сертифіката поновлюється із відображенням на порталі електронної системи запису про поновлення дії кваліфікаційного сертифіката.”.

У зв’язку з цим абзаци восьмий – дванадцятий вважати відповідно абзацами десятим – чотирнадцятим.

ТОВ «НАНЦ» за підтримки ДП «НІРІ» запрошує взяти участь у науково-практичному семінарі

Шановні колеги!
Інформуємо Вас, що ТОВ «НАНЦ» за підтримки ДП «НІРІ» запрошує взяти участь у науково- практичному семінарі – визначній події для представників будівельної галузі, юристів, державних органів.
Дата проведення: 01 квітня 2025 року (вівторок).
Місце проведення: м. Київ (місце проведення буде повідомлено учасникам у листі-підтвердженні участі).
Формат заходу – офлайн+ZOOM. Робоча мова – українська.
У разі зацікавленості реєструйтесь на семінар, натиснувши на кнопку нижче.

РЕЄСТРАЦІЯ

ЛИСТ ЗАПРОШЕННЯ