Меню

Графік роботи

понеділок-п’ятниця
з 9-30 до 17-00

Саморегулівна організація у сфері архітектурної діяльності Всеукраїнська громадська організація «Гільдія проектувальників у будівництві» (скорочено – ВУГіП або СРО ВУГіП) інформує, що рішенням Правління ВУГіП від 21.02.2022 № 5 Порядок реалізації делегованого повноваження щодо проведення професійної атестації інженерів-проектувальників (скорочено – Порядок реалізації делегованого повноваження) викладено у новій редакції.

Цю нову редакцію Порядку реалізації делегованого повноваження було погоджено листом Мінрегіону від 03.04.2022 № 7/15.2/3064-22, у зв’язку із чим вона набрала чинності 03.04.2022.

Порядок реалізації делегованого повноваження визначає процедуру реалізації СРО ВУГіП делегованого їй Мінрегіоном повноваження щодо проведення професійної атестації інженерів-проектувальників, тобто деталізує процедуру проведення професійної атестації інженерів-проектувальників, як виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, що передбачена Порядком проведення професійної атестації виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 554 (скорочено – Постанова № 554).

У зв’язку із внесенням змін до Постанови № 554, яку постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2022 № 384 було доповнено пунктом 21, рішенням Правління ВУГіП від 30.03.2022 № 8 до Порядку реалізації делегованого повноваження було внесено зміни.

Ці зміни стосуються особливостей реалізації СРО ВУГіП делегованого повноваження щодо проведення професійної атестації інженерів-проектувальників, які отримали кваліфікаційні сертифікати до 01.01.2016, відповідають умовам, визначеним пунктом 2 Постанови № 554, та претендують отримати кваліфікаційні сертифікати вищої категорії згідно із пунктами 2, 21 Постанови № 554 в умовах воєнного стану.

Ці зміни було погоджено листом Мінрегіону від 06.04.2022 № 7/15/3173-22, у зв’язку із чим вони набрали чинності 06.04.2022.

Отже, інженери-проектувальники, які планують скористатись спрощеною процедурою для отримання кваліфікаційного сертифіката вищої категорії згідно із пунктами 2, 21 Постанови № 554 в умовах воєнного стану, з 06.04.2022 можуть подавати заяви про видачу кваліфікаційного сертифіката вищої категорії за встановленою СРО ВУГіП формою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

До відома зацікавлених осіб!

Саморегулівна організація у сфері архітектурної діяльності Всеукраїнська громадська організація «Гільдія проектувальників у будівництві» інформує про наступне.
Згідно із розміщеною за посиланням https://ospbg.org.ua/ на офіційному вебсайті Органу із сертифікації персоналу будівельної галузі Всеукраїнської громадської організації «Асоціація експертів будівельної галузі» (далі – ОСП БГ) з липня 2022 року продовжено набір у групи спецпідготовки (навчання) та атестації для подальшої сертифікації за професіями:
– інженер-консультант (будівництво);
– інженер з охорони праці (будівництво);
– фахівець з неруйнівного контролю;
– аудитор безпеки автомобільних доріг або/та інженер з перевірки безпеки автомобільних доріг;
– менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків).
ОСП БГ надає послуги із сертифікації персоналу у відповідності з вимогами:
– стандарту СОУ-С-001:2016 «Процедура сертифікації фахівців будівельної галузі» – сертифікація фахівців будівельної галузі;
– міжнародного стандарту ISO 9712:2012 «Кваліфікація і сертифікація персоналу в галузі неруйнівного контролю. Основні вимоги» – сертифікація фахівців з неруйнівного контролю (далі – НК) згідно із вимогами європейських та міжнародних стандартів;
– НПАОП 0.00-1.63-13 «Правила сертифікації фахівців з неруйнівного контролю» – сертифікація фахівців з НК машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
Всі процедури сертифікації персоналу в ОСП БГ розроблені, впроваджені та функціонують у повній відповідності до вимог стандарту ДСТУ EN ISO/IEC 17024:2019 (ISO/IEC 17024:2012), що є необхідною вимогою до органів із сертифікації персоналу.
Підтвердженням технічної компетентності ОСП БГ є атестат про акредитацію НААУ за № 6О032 від 28.05.2021 (див. також додаток до атестату про акредитацію та доповнення до сфери акредитації від 28.05.2021).
Спеціальну підготовку кандидатів на сертифікацію до кваліфікаційних екзаменів проводять визнані ОСП БГ навчальні центри будівельної галузі (НЦБГ) та навчальні центри з НК (НЦНК).
Атестація кандидатів на сертифікацію проводиться у визнаних ОСП БГ атестаційних центрах будівельної галузі (АЦБГ) та атестаційних центрах з НК (АЦНК).
Головною метою діяльності системи сертифікації персоналу будівельної галузі є реалізація заходів щодо:
– підвищення кваліфікації кадрів для містобудування;
– підвищення рівня промислової безпеки шляхом забезпечення відповідної кваліфікації персоналу, який повинен виконувати НК машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки як у відповідності з вимогами вітчизняних стандартів, норм, правил, так і у відповідності з вимогами міжнародних стандартів.

Пам’яті товариша!

21 липня 2022 року після важкої хвороби відійшов у вічність наш колега, член Атестаційної комісії СРО ВУГіП Коваленко Олексій Петрович.

Будівельна спільнота втратила кваліфікованого фахівця, непохитного авторитета в питаннях пожежної безпеки, світлу і чуйну людину.

Олексій Петрович багато років займався проектною та викладацькою діяльністю, розробкою нормативних документів. Приймав участь у розробці концепцій для об’єктів з нестандартними проблемами в системах протипожежного захисту (в т.ч. ЧАЕС).

Правління, колектив СРО ВУГіП глибоко сумують в зв’язку зі смертю Олексія Петровича Коваленка і висловлюють щирі співчуття родині та близьким покійного.