Меню

Графік роботи

понеділок-п’ятниця
з 9-30 до 17-00

1. Всеукраїнська громадська організація «Гільдія проектувальників у будівництві» повідомляє про проведення публічного громадського обговорення проекту професійного стандарту «Головний інженер проекту» (скорочено – проект професійного стандарту).

2. Відомості про розробника проекту професійного стандарту:

Повне найменування розробникаЄДРПОУ розробникаФактична поштова адреса розробникаАдреса електронної пошти розробникаОфіційний вебсайт розробника
Всеукраїнська громадська організація «Гільдія проектувальників у будівництві»3802243402160, місто Київ, проспект Соборності, будинок 15/17office@vugip.org.uahttp://vugip.org.ua/

3. Контактні дані особи, яка є відповідальною за розроблення проекту професійного стандарту:

Прізвище, ім’я та по батькові відповідальної особиНазва посади відповідальної особиНомер телефону відповідальної особиАдреса електронної пошти відповідальної особи
Рубан Юрій ЯковичПрезидент Всеукраїнської громадської організації «Гільдія проектувальників у будівництві»+38 067 408 12 93gildiya@gitn.org.ua

4. Пропонуємо роботодавцям, їх організаціям та об’єднанням, профспілкам, їх організаціям та об’єднанням, професійним громадським організаціям та об’єднанням, органам державної влади, науковим установам, галузевим (міжгалузевим) радам, іншим заінтересованим суб’єктам долучатись до публічного громадського обговорення проекту професійного стандарту.

5. Строк проведення публічного громадського обговорення становить 1 (один) місяць з дня оприлюднення проекту професійного стандарту на вебсайті його розробника.

6. Пропозиції і зауваження до проекту професійного стандарту можуть бути подані заінтересованими суб’єктами у межах вказаного вище строку проведення його публічного громадського обговорення в один з наступних способів:

– у письмовій формі на фактичну поштову адресу розробника у вигляді порівняльної таблиці, згідно із встановленою розробником формою (див. таблицю 1), яка має бути підписана заінтересованим суб’єктом із зазначенням його прізвища, імені, по батькові (за наявності) та назви посади (за наявності);

– в електронній формі на адресу електронної пошти розробника у вигляді порівняльної таблиці, згідно із встановленою розробником формою (див. таблицю 1), яка має бути підписана кваліфікованим електронним підписом заінтересованого суб’єкта із зазначенням його прізвища, імені, по батькові (за наявності) та назви посади (за наявності).

Таблиця 1

№ з/пРедакція розділу, пункту, абзацу, речення тощо проекту професійного стандарту, оприлюдненого проведення публічного громадського обговоренняРедакція розділу, пункту, абзацу, речення тощо проекту професійного стандарту із зміною, що пропонується заінтересованим суб’єктомОбґрунтування необхідності внесення зміни, що пропонується заінтересованим суб’єктом
    

7. Результати публічного громадського обговорення проекту професійного стандарту будуть оприлюднені протягом 15 (п’ятнадцяти) робочих днів після закінчення строк проведення публічного громадського обговорення шляхом (у спосіб) розміщення відповідної інформації на офіційному вебсайті розробника.

ПрезидентЮрій РУБАН

Проект профстандарту ГІПа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Інформація для інженерів-проектувальників

Шановний інженере-проектувальнику!

Останніми днями члени СРО ВУГіП, які є сертифікованими інженерами-проектувальниками та мають власні електронні кабінети користувача Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, почали отримувати електронні повідомлення у ці кабінети наступного змісту:

«Вітаємо шановні користувачі!

Інформуємо вас про те, що з 01 листопада 2024 року у разі відсутності відомостей про роботу за фахом понад три роки та підвищення кваліфікації протягом п’яти років програмними засобами електронної системи автоматично буде внесено запис про порушення виконавцем таких вимог з одночасним відображенням на порталі електронної системи запису про припинення дії кваліфікаційного сертифіката, відповідно до статті 17 Закону України «Про архітектурну діяльність».

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 січня 2024 р. № 62 у ЄДЕССБ доступний функціонал Внесення інформації про безстроковість стажу атестованою особою …».

Направлення інженерам-проектувальникам вказаного повідомлення обумовлено вимогами чинного законодавства.

Так, відповідно до частини 17 статті 17 Закону України «Про архітектурну діяльність», строк дії кваліфікаційного сертифіката для осіб, які не мають перерви в роботі за фахом понад три роки та підвищують кваліфікацію відповідно до законодавства не рідше ніж один раз на п’ять років, не обмежується. Відомості про дотримання цих вимог вносяться до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

За змістом абзаців 1-10 пункту 15 Порядку проведення професійної атестації виконавців робіт (послуг), пов’язаних із створенням обєктів архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. № 554, строк дії кваліфікаційного сертифіката для осіб, які не мають перерви в роботі за фахом понад три роки та підвищують кваліфікацію відповідно до законодавства не рідше ніж один раз на п’ять років, не обмежується. Відомості про дотримання зазначених вимог вносяться до Реєстру будівельної діяльності.

Інформація про відсутність перерви у роботі за фахом строком понад три роки вноситься виконавцем до Реєстру будівельної діяльності через електронний кабінет користувача електронної системи та/або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою з накладенням електронного підпису.

Перевірка та аналіз інформації про відсутність перерви в роботі здійснюється автоматично програмними засобами електронної системи шляхом порівняння відомостей, що зазначаються виконавцем у повідомленні, з відомостями, що містяться в Реєстрі будівельної діяльності, з наступним підтвердженням такої інформації замовником робіт (послуг) чи роботодавцем відповідного виконавця через електронний кабінет користувача електронної системи.

Інформація про відсутність перерви у роботі за фахом строком понад три роки може подаватися виконавцем до Мінінфраструктури та/або саморегулівної організації через електронний кабінет користувача електронної системи для внесення до Реєстру будівельної діяльності виключно у разі:

– виконання робіт (послуг) щодо об’єктів, подання та отримання документів щодо яких відповідно до законодавства здійснюється в паперовій формі та/або які споруджуються без використання електронної системи;

– внесення інформації щодо осіб, для яких перебіг строку перерви в роботі за фахом на період проходження ними військової служби зупиняється, та осіб, для яких роботою за фахом вважається викладацька та інша діяльність, визначена цим пунктом.

У разі відсутності в Реєстрі будівельної діяльності відомостей про роботу за фахом понад три роки та підвищення кваліфікації протягом п’яти років програмними засобами електронної системи автоматично вноситься запис про порушення виконавцем таких вимог з одночасним відображенням на порталі електронної системи запису про припинення дії кваліфікаційного сертифіката.

У разі перерви у роботі за фахом понад три роки виконавець повинен пройти професійну атестацію в установленому порядку з урахуванням наявної категорії та професійної спеціалізації. При цьому роботою за фахом вважається також викладацька та наукова діяльність, робота в державних органах або органах місцевого самоврядування за умови виконання функцій за напрямом професійної спеціалізації.

Після усунення виконавцем порушення вимоги щодо підвищення кваліфікації не рідше ніж один раз на п’ять років та внесення відповідного запису до Реєстру будівельної діяльності дія кваліфікаційного сертифіката автоматично поновлюється.

Для осіб, які призвані на військову службу, дія кваліфікаційного сертифіката поновлюється після завершення обставин, визначених підпунктом 1 пункту 2-1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. № 554, на підставі інформації, поданої до Мінінфраструктури та/або саморегулівної організації.

Підпунктом 2 пункту 2-1 постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. № 554 установлено, що для осіб, які призвані на військову службу під час мобілізації відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 р. № 65 «Про загальну мобілізацію», перебіг строку перерви в роботі за фахом та підвищення кваліфікації, визначеного пунктом 15 Порядку проведення професійної атестації виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, затвердженого цією постановою, на період проходження ними військової служби зупиняється.

У зв’язку із наведеним вище, з метою недопущення автоматичного внесення програмними засобами електронної системи відносно Вас запису про порушення вимог статті 17 Закону України «Про архітектурну діяльність» СРО ВУГіП пропонує Вам завчасно пересвідчитись у тому, що:

  1. в електронній системі наявні відомості про Вашу роботу за фахом протягом останніх трьох років і, що станом на 01 листопада 2024 року перерва у часі між останньою Вашою роботою за фахом та цією датою не перевищуватиме три роки;
  2. в електронній системі наявні відомості про Ваше підвищення кваліфікації протягом п’яти років.

Також СРО ВУГіП пропонує Вам і надалі самостійно контролювати дотримання вказаних вище вимог.

Нижче розміщуємо посилання на інструкції щодо внесення інформації про безперервність стажу та підтвердження відомостей про безперервність стажу роботодавцем чи замовником.

Інструкція внесення інформації про безперервність стажу атестованою особою.
Інструкція підтвердження відомостей про безперервність стажу.

До уваги інженерів-проектувальників!

Гільдія проектувальників у будівництві інформує, що 25-31 жовтня 2024 року планується проведення іспиту для претендентів на отримання кваліфікаційного сертифіката.

Час проведення іспитів:

25 жовтня 2024 року (м. Харків) – категорія “інженер-проектувальник”, “інженер-проектувальник 2 кат.”, “інженер-проектувальник 1 кат.”, “провідний інженер-проектувальник”

28,29 вересня 2024 року (м. Київ) – категорія “інженер-проектувальник”, “інженер-проектувальник 2 кат.”, “інженер-проектувальник 1 кат.”

31 жовтня 2024 року (м. Київ) категорія “провідний інженер-проектувальник”

Запрошуємо претендентів на отримання кваліфікаційного сертифіката, які пройшли відповідні курси підвищення кваліфікації, на проходження іспиту. Запис на іспит за телефоном 068-230-31-93 (Дар’я).