Меню

Графік роботи

понеділок-п’ятниця
з 9-30 до 17-00

Як відомо, з 01.07.2014 набрала чинності Зміна № 1 ДБН А.1.1-94:2010 «Проектування будівельних конструкцій за Єврокодами. Основні положення», затверджена наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.12.2013 № 635. З цього часу розпочався період одночасної дії першого пакета ДСТУ-Н Б EN, що імплементують частини Єврокодів, з державними будівельними нормами.

Згідно із п. А.3.4 додатку А ДБН А.1.1-94:2010 під час періоду одночасної дії
ДСТУ-Н Б EN, що імплементує частини Єврокодів, з державними будівельними нормами мають здійснюватись такі заходи щодо впровадження Єврокодів:

– інформування спеціалістів щодо робіт із впровадження і прийняття Єврокодів;

– проведення семінарів, конференцій, організація постійних курсів професійної підготовки і навчання з застосуванням Єврокодів;

– публікація рекомендацій, посібників, довідників, методичної та освітньої літератури (підручників, навчальних прикладів);

– розроблення програмного забезпечення.

11.09.2014 всеукраїнською громадською організацією «Гільдія проектувальників у будівництві» (ВУГіП) за участю представників Київського національного університету будівництва і архітектури, Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій, Секції містобудування та архітектури, будівництва об’єктів цивільного та промислового призначення, будівельних матеріалів і виробів Науково-технічної ради Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та інших фахівців у сфері містобудування організовано та проведено робочу нараду з питань впровадження в Україні Єврокодів.

Учасники наради звернули увагу на наступне:

1) робота із впровадження в Україні вказаних заходів на загальнодержавному рівні організована недостатньо;

2) відсутня необхідна кількість навчальних програм з вивчення Єврокодів, науково-методичної та іншої літератури на цю тему;

3) відчувається нестача кваліфікованих кадрів, які могли б підготувати вітчизняних проектувальників до роботи в умовах дії Єврокодів;

4) ВУГіП як саморегулівна організація у сфері архітектурної діяльності за напрямом професійної діяльності інженерів-проектувальників має забезпечити реалізацію вимог п. А.3.4 додатку А ДБН А.1.1-94:2010.

У зв’язку із цим прийнято рішення про започаткування проведення ВУГіП семінарів, конференцій, курсів професійної підготовки інженерів-проектувальників із застосування Єврокодів, а також вжиття інших заходів щодо їх впровадження.

До участі в реалізації наведених вище заходів запрошені провідні ВНЗ, проектні інститути, інші професійні об’єднання та окремі фахівці містобудівної галузі.

Перший семінар заплановано провести до кінця цього року, детальна інформації про який буде додатково розміщена на сайті ВУГіП.

 

З повагою

Виконавчий апарат СРО ВУГіП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

До уваги інженерів-проектувальників!

Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову від 08 квітня 2025 року № 396 “Про внесення змін до пункту 15 Порядку проведення професійної атестації виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури”. Нижче наводимо текст відповідних змін:

ЗМІНИ,
що вносяться до пункту 15 Порядку проведення професійної атестації виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури

1. В абзаці другому слова “електронного підпису” замінити словами “кваліфікованого електронного підпису”.

2. Доповнити пункт після абзацу сьомого новими абзацами такого змісту:

“У разі припинення дії кваліфікаційного сертифіката виконавець може внести інформацію про відсутність перерви в роботі за фахом понад три роки до Реєстру будівельної діяльності із накладенням кваліфікованого електронного підпису із наступним підтвердженням такої інформації замовником робіт (послуг) або роботодавцем відповідного виконавця через електронний кабінет користувача електронної системи. У разі підтвердження відсутності перерви в роботі понад три роки програмними засобами електронної системи дія такого кваліфікаційного сертифіката автоматично поновлюється із відображенням на порталі електронної системи запису про поновлення дії кваліфікаційного сертифіката.

У разі припинення дії кваліфікаційного сертифіката виконавець може подати інформацію про відсутність перерви в роботі за фахом понад три роки та документи, що підтверджують таку інформацію, Мінрозвитку або саморегулівній організації у випадках, визначених абзацами п’ятим, шостим і десятим цього пункту, через електронний кабінет користувача електронної системи та/або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з електронною системою, із накладенням кваліфікованого електронного підпису. У разі підтвердження поданої інформації Мінрозвитку або саморегулівною організацією дія кваліфікаційного сертифіката поновлюється із відображенням на порталі електронної системи запису про поновлення дії кваліфікаційного сертифіката.”.

У зв’язку з цим абзаци восьмий – дванадцятий вважати відповідно абзацами десятим – чотирнадцятим.

ТОВ «НАНЦ» за підтримки ДП «НІРІ» запрошує взяти участь у науково-практичному семінарі

Шановні колеги!
Інформуємо Вас, що ТОВ «НАНЦ» за підтримки ДП «НІРІ» запрошує взяти участь у науково- практичному семінарі – визначній події для представників будівельної галузі, юристів, державних органів.
Дата проведення: 01 квітня 2025 року (вівторок).
Місце проведення: м. Київ (місце проведення буде повідомлено учасникам у листі-підтвердженні участі).
Формат заходу – офлайн+ZOOM. Робоча мова – українська.
У разі зацікавленості реєструйтесь на семінар, натиснувши на кнопку нижче.

РЕЄСТРАЦІЯ

ЛИСТ ЗАПРОШЕННЯ