Меню

Графік роботи

понеділок-п’ятниця
з 9-30 до 17-00

24 грудня 2020 року рішенням Атестаційної архітектурно-будівельної комісії ВУГіП змінено критерії допуску виконавців до отримання сертифікатів відповідної категорії. Пропонуємо вашій увазі витяг із відповідного рішення Комісії:

Вирішили:

1. З січня 2021 року громадян, які звернулись вперше та бажають отримати кваліфікаційний сертифікат інженера-проектувальника із зазначенням класу наслідків, допускати до професійної атестації лише на отримання сертифіката інженера-проектувальника ІІ категорії (СС1-незначні наслідки).

2. В окремих випадках громадян, які мають стаж у проектуванні не менше 10 років і останні 5 років працюють за основним місцем роботи без перерви та приймають участь у розробці проектів відповідного класу наслідків, допускати до професійної атестації на отримання сертифіката інженера-проектувальника І категорії (СС2-середні наслідки).

3. Громадян, які мають стаж у проектуванні не менше 15 років і останні 5 років працюють за основним місцем роботи без перерви та приймають участь у розробці проектів відповідного класу наслідків, допускати до професійної атестації на отримання сертифіката провідного інженера-проектувальника (СС3- значні наслідки).

4. Спірні питання виносяться на розгляд комісії.

Роз'яснення прийнятого рішення.

Прийняте рішення не стосується виконавців, які виявили бажання отримати "безкатегорійний" сертифікат, тобто сертифікат за спеціалізацією "Інженерно-будівельне проектування у частині кошторисної документації", "Інженерно-будівельне проектування у частині технології будівельного виробництва", "Інженерно-будівельне проектування у частині виконання інженерних вишукувань".

Прийняте рішення не стосується також виконавців, які мають сертифікати старого зразка відповідної спеціалізації, в яких не вказана категорія та клас наслідків (відповідальності) об'єкта будівництва. Заяви таких фахівців розглядаються комісією з урахуванням досвіду проектування об'єктів відповідного класу наслідків.

Основні вимоги щодо отримання сертифіката інженера-проектувальника ІІ категорії – наявність профільної освіти за освітньо-професійним ступенем бакалавра або магістра та стаж роботи за фахом інженера-проектувальника не менше трьох років.

Основні вимоги щодо отримання сертифіката інженера-проектувальника І категорії – наявність профільної освіти за освітньо-професійним ступенем бакалавра або магістра та стаж роботи із залученням сертифіката інженера-проектувальника ІІ категорії не менше двох років.

Основні вимоги щодо отримання сертифіката провідного інженера-проектувальника – наявність профільної освіти за освітньо-професійним ступенем бакалавра або магістра та стаж роботи із залученням сертифіката інженера-проектувальника І категорії не менше двох років.

Для підтвердження участі у розробці проектів (урахування досвіду проектування об'єктів) відповідного класу наслідків виконавець надає три-п'ять копій проектів за різні роки, завірені належним чином. Копія проекту складається із титулу; списку виконавців; декількох листів проекту, які містять підпис виконавця, для оцінки участі виконавця у розробці даного проекту та прийнятих ним рішень; позитивного експертного висновку щодо наданого проекту. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

До відома інженерів-проектувальників!

Листом Міністерства розвитку громад та територій України від 17.12.2024 № 23815/28/10-24 погоджено зміни до Порядку реалізації делегованого повноваження щодо проведення професійної атестації інженерів-проектувальників, які були прийняті рішеннями Правління ВУГіП від 29.11.2024 № 8 та від 11.12.2024 № 9.

СРО ВУГіП звертає увагу на те, що вказані зміни спрямовані на реалізацію вимог постанови Кабінету Міністрів України від 19.01.2024 № 62 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. № 554 і від 23 червня 2021 р. № 681» (далі – Постанова № 681).

Серед іншого, Постанова № 681 регулює питання внесення до Реєстру будівельної діяльності інформації про відсутність у виконавців (інженерів-проектувальників) перерви у роботі за фахом строком понад три.

У новій редакції Порядку реалізації делегованого повноваження щодо проведення професійної атестації інженерів-проектувальників, яку розміщено на цьому вебсайті за посиланням, питанням внесення до Реєстру будівельної діяльності інформації про відсутність перерви у роботі за фахом строком понад три відведені:

  1. стаття 16. Особливості реалізації делегованого повноваження щодо виконавця, строк дії кваліфікаційного сертифіката якого припинено;
  2. стаття 161. Внесення СРО ВУГіП інформації про відсутність перерви у роботі за фахом понад три роки до Реєстру будівельної діяльності;
  3. стаття 162. Особливості перебігу строку перерви в роботі за фахом та підвищення кваліфікації, визначеного пунктом 15 Порядку професійної атестації, на період проходження військової служби виконавцями, які призвані на таку службу під час мобілізації відповідно до Указу Президента України від 24.02.2022 № 65 «Про загальну мобілізацію» (зі змінами).

Форма Інформації про відсутність перерви у роботі за фахом строком понад три роки (Заяви про відсутність перерви у роботі за фахом строком понад три роки) розміщена на цьому вебсайті за посиланням.

Окрему увагу СРО ВУГіП звертає на те, що Інформація про відсутність перерви у роботі за фахом строком понад три роки (Заява про відсутність перерви у роботі за фахом строком понад три роки) може бути подана інженером-проектувальником до СРО ВУГіП з виключних підстав, а саме у разі:

  1. виконання робіт (послуг) щодо об’єктів, подання та отримання документів щодо яких відповідно до законодавства здійснюється в паперовій формі;
  2. виконання робіт (послуг) щодо об’єктів, які споруджуються без використання Єдиної державної електронно системи у сфері будівництва (далі – Електронна система);
  3. віднесення інформації щодо осіб, для яких перебіг строку перерви в роботі за фахом на період проходження ними військової служби зупиняється;
  4. віднесення інформації щодо осіб, для яких роботою за фахом вважається викладацька діяльність за умови виконання функцій за напрямом професійної спеціалізації;
  5. віднесення інформації щодо осіб, для яких роботою за фахом вважається наукова діяльність за умови виконання функцій за напрямом професійної спеціалізації;
  6. віднесення інформації щодо осіб, для яких роботою за фахом вважається робота в державних органах, в органах місцевого самоврядування за умови виконання функцій за напрямом професійної спеціалізації.

Перелік наведених підстав є вичерпним та не підлягає розширеному тлумаченню.

В інших випадках подання інформації про відсутність перерви у роботі за фахом строком понад три роки здійснюється інженером-проектувальником самостійно через електронний кабінет користувача Електронної системи та/або іншу державну інформаційну систему, інтегровану з Електронною системою з накладенням електронного підпису (див. абз. 2 п. 15 Порядку проведення професійної атестації виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 554 (далі – Порядок № 554).

Перевірка та аналіз інформації про відсутність перерви в роботі здійснюється автоматично програмними засобами електронної системи шляхом порівняння відомостей, що зазначаються виконавцем у повідомленні, з відомостями, що містяться в Реєстрі будівельної діяльності, з наступним підтвердженням такої інформації замовником робіт (послуг) чи роботодавцем відповідного виконавця через електронний кабінет користувача електронної системи (див. абз. 3 п. 15 Порядку № 554).

Враховуючи вищенаведене, СРО ВУГіП просить звернути увагу на вказані зміни та діяти у відповідності із ними.

До уваги інженерів-проектувальників!

ВП АТЦ НАЕК “Енергоатом” терміново потрібен інженер-кошторисник, досвід робіт з оформленням кошторисів на ремонтні роботи. Зарплата висока офіційна, державне підприємство, бронювання працівників. Контактний телефон 067 536-39-61, начальник відділу капітального будівництва Сергій.